به گزارش افکارنیوز به نقل از خراسان، سرکرده مسلح باند زورگيري معروف به آپاچي سواران مشکي با تلاش ماموران تجسس کلانتري نواب صفوي در مشهد به دام افتاد و تلاش پليس براي دستگيري ديگر اعضاي فراري اين باند آغاز شد. به گزارش خراسان، شب دوشنبه گذشته، ماموران کلانتري نواب صفوي هنگام گشت زني در حوزه استحفاظي خود به موتورسواراني مظنون شدند که به طرز مشکوکي در ورودي بولوار طبرسي حرکت مي کردند. با توقيف موتورسيکلت آپاچي، ۲ سرنشين آن متواري شدند اما يکي از آنان دستگير و به کلانتري هدايت شد. در بازرسي بدني از وي يک قبضه کلت جنگي، به همراه يک تيغه خشاب، ۶تير فشنگ، يک افشانه، چاقو، دوربين چشمي، ۳ دستگاه گوشي تلفن همراه و تعداد زيادي کارت سوخت خودرو کشف شد. تحقيقات کارآگاهان در اين باره مشخص کرد جوان دستگير شده سرکرده باند زورگيري آپاچي سواران معروف به مشکي است که در امر کيف قاپي فعاليت مجرمانه دارند. اين درحالي است که بررسي ها براي دستگيري ۲ جوان فراري اين باند ادامه دارد.

باند زورگیری «سعید فنجان»

فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری اعضای باند زورگیری معروف به «سعید فنجان» در مشهد خبر داد و گفت: ۳ جوان زورگیر که با تهدید چاقو از شهروندان زورگیری می کردند توسط ماموران کلانتری جهاد شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ پاسدار احد کریمی افزود: از متهمان این پرونده چندین دستگاه گوشی تلفن همراه، سیم کارت های اعتباری و کارت اعتباری بانک نیز کشف شده است و بازجویی از آنان برای کشف سرقت های احتمالی دیگر آنان ادامه دارد.

کیف قاپ ها به دام افتادند

رئیس پلیس مشهد همچنین با اشاره به اجرای طرح تشدید مبارزه با سرقت طی ۴۸ ساعت گذشته افزود: ماموران کلانتری احمدآباد نیز ۲ کیف قاپ حرفه ای را که از اعضای باند «سعید موتوری» هستند در حالی به دام انداختند که بررسی های پلیس مشخص کرد آنان حدود نیم ساعت قبل از دستگیری و در بولوار راه آهن مشهد کیف دستی زنی را با استفاده از موتورسیکلت سرقت کرده اند. همچنین ۲ جوان کیف قاپ پس از ارتکاب این جرم، گوشی تلفن جوان دیگری را نیز در همین منطقه به سرقت برده اند که ۲ مالباخته مذکور نیز شناسایی شدند. وی اضافه کرد: اما با توجه به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه از ۲ متهم این پرونده، تحقیقات ماموران انتظامی برای کشف سرقت های احتمالی دیگر آنان ادامه دارد. وی در پایان اضافه کرد: ماموران کلانتری شهرک ناجا نیز با تیراندازی هوایی ۲سارق اموال منازل مسکونی را با همکاری شهروندان دستگیر کردند که بازجویی از آنان آغاز شده است.

پاتوقی در بیابان

گزارش خراسان همچنين حاکي است: اعضاي ۴نفره يک باند سرقت موتورسيکلت که در بيابان هاي اطراف پاتوقي را براي ارتکاب جرم درست کرده بودند در دام نيروهاي انتظامي گرفتار شدند. از اعضاي اين باند سرقت تاکنون يک دستگاه موتورسيکلت مسروقه کشف شده است. بنابراين گزارش، ماموران کلانتري جهاد مشهد نيز متهم ۳۳ساله اي را که نگهبان يک ساختمان بود به اتهام دخل زني از مغازه ها دستگير کردند گرچه جوان دستگير شده سابقه کيفري ندارد اما شگرد خاصي را در سرقت هاي خود به کار مي برد.