به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، قاچاقچي مواد مخدر که پسر ۱۳ ساله فال فروش را به خاطر خروپف در خواب به قتل رسانده بود در جلسه دادگاه اظهارات قبلي خود را منکر شد.

ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح ۱۳ اردیبهشت سال ۸۹ مأموران کلانتری ۱۰۷ مسعودیه در جریان خبر کشف جسد متعلق به پسربچه ای حدودا ۱۳ ساله در منطقه مسعودیه خیابان ابومسلم قرار گرفتند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و جسد نیز برای تعیین دقیق علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرد.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و اعلام نظریه تیم پزشکی، علت اصلی مرگ، خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی اعلام شد. با اعلام نظریه پزشکی قانونی، کارآگاهان در ادامه پیگیری های خود و با انجام تحقیقات میدانی در منطقه مسعودیه و محل کشف جسد، موفق به شناسایی هویت مقتول به نام سینا ۱۳ ساله شدند.

با شناسایی هویت مقتول در منطقه مسعودیه، کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که وی برای کسب درآمد اقدام به فال فروشی می کرده است.

شناسایی و دستگیری متهم

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم پی بردند که مقتول با یکی از فروشندگان موادمخدر به نام وحید ۲۹ ساله در ارتباط بوده است. با کشف این سرنخ، شناسایی مخفیگاه و دستگیری وحید در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

در شرایطی که هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی از مخفیگاه متهم وجود نداشت، مشخص شد، وحید نیز از زمان کشف جسد به صورت ناگهانی ناپدید شده و همین موضوع احتمال دخالت وی در پرونده قتل را بیشتر کرد.

سرانجام با گذشت نزدیک به ۲۰ ماه از زمان کشف جسد و در شرایطی که شناسایی و دستگیری متهم همچنان در دستور کار اداره دهم قرار داشت، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که متهم در ساعت های پایانی روز در یکی از پارک های خیابان خاوران اقدام به خریدو فروش موادمخدر می کند.

با شناسایی محل تردد متهم در منطقه خاوران، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۲۳روز چهارشنبه پنجم بهمن سال ۹۰ متهم در حال فروش مواد مخدر دستگیر و به اداره دهم انتقال پیدا کرد.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پسر ۱۳ ساله را به خاطر خر و پف در خواب خفه کرده و جسد را در خیابان رها کرد و گریختم.

با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح امروز جلسه دادگاه به ریاست قاضی عبداللهی و در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری برگزار شد. در ابتدای جلسه قاضی اصغری روشن – نماینده دادستان تهران - با تشریح کیفرخواست برای متهم تقاضای مجازات قانونی کرد.

در ادامه مادر مقتول نیز با حضور در جایگاه خواستار قصاص قاتل پسرش شد وگفت: سینا نان آور خانه بود و هر روز از صبح تا شب کار می کرد.

رئیس دادگاه سپس اتهام قتل عمدی را به وحید تفهیم کرد و از او خواست به دفاع از خود بپردازد. مرد جوان نیز پس از حضور در جایگاه با رد اعترافات قبلی خود گفت: شب حادثه سینا به خانه ام آمد و با هم مواد مخدر مصرف کردیم. صبح متوجه شدم حالش بد شده است. خواستم او را به بیمارستان برسانم که میوه فروش محل متوجه ماجرا شد و با پلیس و اورژانس تماس گرفت. وقتی امدادگران اورژانس با تاخیر به محل رسیدند گفتند سینا دچار خفگی شده است من هم از ترس فرار کردم. من سینا را نکشتم او به علت مصرف مواد مخدر دچار خفگی شد.

پس از آخرين دفاعيات متهم و وکيل مدافعش قضات دادگاه براي صدور حکم وارد شور شدند.