به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، در این هفته دادگاه رسیدگی به پرونده مرد جوان که خواستگار مادرش را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

در این پرونده مرد ۵۵ ساله به علت خواستگاری از مادر پسر ۲۲ ساله با ضربات چاقو به قتل رسید. ماموران یکسال پس از وقوع قتل و کشف جسد خواستگار ۵۵ ساله در خودرواش موفق شدند مسعود را شناسایی و دستگیر کنند. وی با انتقال به اداره آگاهی به قتل اعراف کرد و در بازجویی ها گفت: به خاطر مزاحمت های مقتول برای مادرش مرتکب این قتل شده است.

متهم در دادگاه در دفاع از خود گفت: مقتول مدتی بود به مادرم ابراز علاقه می کرد اما برای رسمی شدن ارتباطشان کاری انجام نمی داد. این موضوع باعثشده بود آبروی ما برود. روز حادثه در میدان شوش سد راه مقتول شده واز او خواستم اگر واقعا قصد ازدواج دارد به خواستگاری بیاید. بر سر این موضوع با هم درگیر شدیم. او با چاقو به سمتم آمد که در یک لحظه چاقو را از دستش گرفته و ضربه ای به سینه اش زدم که باعثمرگش شد.

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و متهم را به قصاص محکوم کردند.

تائید حکم اعدام تاجر سرشناس

در پرونده دیگری تاجر سرشناس که همسر صیغه ای خود را به قتل رسانده بود با تائید حکم اعدامش در یک قدمی اعدام قرار گرفت. در این پرونده مسعود ۵۰ ساله زنی به نام سهیلا را که وکیل دادگستری هم بود به قتل رسانده‌است. این مرد ۲۰مرداد سال ۸۸ بعد از به قتل رساندن همسرش با خانواده ‌او تماس گرفت و موضوع را به آنها گفت و چندماه بعد توسط ماموران بازداشت شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که ۲۹ آبان سال گذشته برگزار شد اولیای دم برای قاتل دخترشان تقاضای قصاص کردند.

مسعود هم پس از حضور در جایگاه در دفاع از خود گفت: من و سهیلا صیغه‌نامه رسمی نداشتیم اما به صورت شفاهی صیغه ۹۹ساله خوانده‌ بودیم. ما با هم در خیابان آشنا شده‌بودیم، من و سهیلا مدتی با هم دوست بودیم در آن زمان تاجر بودم سهیلا به من گفت رابطه ما نباید غیرشرعی باشد و ما صیغه ۹۹ساله خواندیم. خانواده من خارج از کشور زندگی می‌کنند و من در ایران تنها بودم.

تقریبا همه اعضای خانواده سهیلا من را می‌شناختند. من خانه‌ای در حوالی پارک ساعی داشتم اما به خاطر دوری راه خانه‌ای در میدان فردوسی اجاره کردم و با سهیلا آنجا زندگی می‌کردیم. سهیلا درس خواند و وکیل شد. یک دفتر تاسیس کرد به عنوان کارشناس دادگستری هم فعالیت می‌کرد. البته من پول دفتر را دادم و قرارمان هم این بود که همه کارمندان آنجا زن باشند.

بعد از ۱۴ سال زندگی برادر سهیلا مدعی شد او با مردی رابطه مشکوک دارد. می خواستم او را بترسانم برای همین چند ضربه چاقو به او زدم. فکر نمی کردم ضرباتم کشنده باشد. بعد از ۸ ماه فرار به تهران آمدم که دستگیر شدم.

بعد از دفاعیات مسعود و وکیل مدافعش یک‌بار دیگر متهم در جایگاه حاضر شد و عنوان کرد، اتهام قتل عمد را قبول ندارد. در پایان هیئت قضات شعبه ۷۴ برای صدور رأی دادگاه وارد شورشده و مسعود را به قصاص محکوم کردند. با اعتراض متهم پرونده به شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی پس از بررسی حکم و پرونده آن را تائید کردند.

خودکشی قاتل در باغ

در ماجرایی دیگر مرد جنایتکار که زن جوانی را در اصفهان به قتل رسانده بود یک سال بعد از جنایت در باغی دست به خودکشی زد.

۱۰ تیر ماه سال گذشته مردی با مراجعه به پلیس آگاهی اصفهان از ناپدید شدن مرموز دخترش خبر داد. او در شکایت خود به ماموران گفت: دخترم به نام سمیرا چند ماه قبل به خاطر اختلافاتی که با شوهرش داشت از او جدا شد و به تنهایی زندگی می کرد. او از چهار روز قبل به طرز مرموزی ناپدید شده و در این مدت تلاش برای یافتن او بی نتیجه باقی مانده است. پس از اعلام موضوع به پلیس تیمی از ماموران در تحقیقات متوجه شدند مقتول از سوی یکی از بستگانش تهدید به مرگ شده است. ضمن اینکه چند روز قبل اکبر در حوالی خانه سمیرا دیده شده است.

با بدست آمدن این سرنخ ماموران جستجو برای پیدا کردن اکبر را آغاز کردند. بررسی های در این رابطه ادامه داشت تا اینکه ۲۵ آذر سال گذشته اعضای خانواده ای که برای استراحت در حاشیه جاده اصفهان – شیراز توقف کرده بودند با جمجمه انسانی روبرو شده وموضوع را به پلیس اطلاع دادند. ماموران پس از حضور در محل و تحقیقات مقدماتی جمجمه را به پزشکی قانونی فرستادند. کارشناسان پزشکی قانونی پس از انجام آزمایش های تخصصی اعلام کردند که جمجمه متعلق به زن جوانی است که حدود شش ماه قبل بر اثر اصابت جسم سخت به سرش از پا در آمده بود.

تیم جنایی سپس به بررسی پرونده افراد فقدانی پرداخته و احتمال دادند جمجمه متعلق به سمیرا بوده است. به همین خاطر به آزمایش های ژنتیک پرداخته و یک سال پس از ناپدید شدن دختر جوان، راز قتل اورا فاش کردند. سرانجام با کشف دلایلی پلیس ارتکاب قتل از سوی اکبر محرز شد و تیمی از ماموران راهی خانه متهم در یکی از شهرهای اطراف اصفهان شدند.

قاتل که متوجه حضور پلیس و افشای راز جنایتش شده بود، خود را در باغی حلق آویز کرد. با کشف جسد مرد جوان از سوی کارآگاهان موضوع به بازپرس جنایی اطلاع داده شد و با دستور او به پزشکی قانونی انتقال یافت.

پایان مرگبار رابطه شیطانی

در این هفته مردی که با همسرش دوستش ارتباط پنهانی داشت قربانی خشم دوست خود شد.

ماموران پلیس آگاهی شهرستان شازند از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در جریان وقوع درگیری منجر به قتلی در روستای «الرج» قرار گرفتند. پس از دریافت خبر، بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس آگاهی به محل درگیری اعزام شدند.
ماموران با حضور در محل حادثه با پیکر خونین مرد ۳۸ ساله ای روبرو شدند که با شلیک گلوله در پشت بام خانه اش به قتل رسیده بود. در جریان تحقیقات مشخص شد مقتول با همسر یکی از دوستانش به نام میثم ارتباط پنهانی داشته است.

با کشف این سرنخ تحقیقات بر روی این موضوع متمرکز شد و ماموران دریافتند، روز حادثه میثم پس از اطلاع از اینکه همسرش به خانه مقتول رفته است به همراه برادران و خواهرش به آنجا رفته بود. او پس از اطمینان از ارتباط پنهانی همسرش با مقتول با مرد جوان درگیر شده و او را با ضربه های چاقو و گلوله به قتل رساند.