به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، بر اثر بارش شدید باران از شب گذشته تاکنون سیل جاری و موجب نگرانی مردم روستاهای شهرستان میاندرود شده است.

بر اساس گفته‌های منابع محلی، سیل به زمین‌های کشاورزی و تاسیسات روستایی خسارت زد.

هنوز از خسارت‌های سیل خبری در دست نیست.

روستاهای بالادست شهرستان میاندرود از جمله روستای دارابکلا، اسرم، جامخانه و… از جمله روستاهایی هستند که بلافاصله پس از جاری شدن سیل به علت موقعیت جغرافیایی در معرض جاری شدن سیل قرار دارند.

بر اثر بارندگی شدید در مرکز مازندران و شهرهای مرکزی مازندران، برق برخی از مناطق نیز قطع شد.*مسدود شدن روستاهای بالادست در میاندرود مازندران

همچنین جاری شدن سیل در شهرستان میاندرود مازندران سبب خسارت‌های فراوانی شده است.جاده ورودی روستای دارابکلا در شهرستان میاندرود مسدود شد و عبور و مرور در این روستا به سختی انجام می‌شود.قطعی گاز و برق نیز از جمله پیامدهای سیل بوده است که این مسئله سبب شد ماموران مراکز امداد گاز بلافاصله از باخبر شدن این واقعه به روستای دارابکلا اعزام شوند.زمین‌های کشاورزی روستای دارابکلا و روستاهای اطراف و مرکزی شهرستان میاندرود نیز دچار خسارت شد.سیل به داخل برخی از منازل نیز وارد شده است به طوری که رفت و آمد به خانه‌ها با مشکل مواجه شده است.نیروهای فرمانداری میاندرود و جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود هم‌اکنون در محل بروز سیل حاضر شدند.

*سیل جاده ساری به گلستان را مسدود کردسیل صبح امروز باعثآبگرفتگی در پنج روستای جامخانه، دارابکلا، کیاپی، اسبوکلا و اسرم شد که بر اثر سیل معابر و خیابان‌های این روستاها دچار آبگرفتگی شدید شد.بر اساس اطلاعات به دست آمده تا لحظه مخابره خبر، هیچ مورد تلفات جانی تاکنون گزارش نشده اما، زیرساخت‌های روستایی مربوط به آب، برق و گاز این روستاها آسیب جدی دیده است.سیل صبح امروز باعثمسدود شدن محور میاندرود به شهرستان نکا و استان گلستان شد و تردد از مسیر ساری به نکا از راه فرعی جاده گهرباران امکان‌پذیر است.اکیپ‌های امدادی در این روستاها در حال فعالیت هستند و ستاد بحران نیز در فرمانداری میاندرود نیز تشکیل شد.

*امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل مازندران

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل در روستاهای مازندران خبر داد.

حسین درخشان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل در روستاهای مازندران و ساری اظهار داشت: تا ساعت ۷ صبح طبق آخرین اخبارها ۵۰ نفر دچار حادثه سیل در ساری شده‌اند.

وی افزود: این سیل و آبگرفتگی روستای نکا از توابع استان مازندران و همچنین روستاهای جام خانه و دارابکلا را در بر گرفته است.

درخشان خاطر نشان کرد: در حال حاضر امدادگران جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده و آبگرفته به آسیب دیدگان کمک‌رسانی می‌کنند.

*آماده‌باش نیروهای اتفاقات شبکه برق در مناطق‌سیل‌زده‌


محمدرضا تیمورنژاد مسئول روابط عمومی و سخنگوی شرکت توزیع برق مازندران لحظاتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با تایید قطع برق در برخی از مناطق سیل‌زده از آماده‌باش کامل نیروهای توزیع برق مازندران در مناطق سیل‌زده میاندرود خبر داد.

وی با اعلام اینکه کارشناسان و کارکنان شرکت توزیع برق مازندران پس از باخبرشدن از سیل میاندرود به مناطق موردنظر اعزام شدند، خاطرنشان کرد: صبح امروز مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به اتفاق مدیر امور برق شهرهای ساری و میاندرود در محل وقوع سیل نیز حاضر شدند.

سخنگوی شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه مدیران توزیع برق مازندران در حال بازدید از مناطق سیل‌زده هستند، خاطرنشان کرد: دستور‌های لازم از سوی جعفری مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران برای رفع مشکلات قطعی برق صادر شد.

وی با اعلام اینکه نیروهای برق مازندران در مناطق سیلزده شهرستان میاندرود و نکا حاضر هستند ابراز امیدواری کرد مشکلات موجود در کمترین زمان ممکن حل شود.