به گزارش افکارنیوزبه نقل از تماشا، مدتی است تنها خبری که از محمد علی کشاورز، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، منتشر می شود مربوط به ناراحتی ریه و شکستگی پایش است اما خوشبختانه او این روزها حال بهتری دارد و همانطور که از زبان خودش شنیدیم تصمیم دارد کار ناتمامش را تمام کند و دوباره به صحنه تئاتر برگردد.

پیشکسوت خوش اخلاق و مهربان تلویزیون و سینما که شاید اکثر قریب به اتفاق مردم «پدرسالار» ش را بیش از هر هنرآفرینی دیگرش بشناسند تصمیم دارد از ماه دیگر تمرین تئاتری با نام «مستنطق» را آغاز و علاوه بر کارگردانی، خودش عهده دار یکی از نقش ها شود.

بازیگر فیلم هایی چون «مادر»، «کمال الملک» و «آقای هالو» که چندی پیش شایعه خداحافظی اش با دنیای بازیگری قوت گرفته بود در این رابطه گفت: «من نمی دانم این حرف ها از کجا درمی آید. الان ۵ سال است که من بازی نکرده ام و کسی هم از ما نپرسید کجایی؟ چه می کنی؟ تا اینکه دچار کسالت شدم و همه دوباره حالم را پرسیدند. شاید مثل این ۵ سال دیگر حال و حوصله بازی کردن نداشته باشم اما من از بازیگری خداحافظی نمی کنم. از ماه دیگر هم تمرین «مستنطق» را شروع می کنیم و امیدوارم کار خوبی بشود. اینکه دوست ندارم بازی کنم دلیل بر خداحافظی ام نیست. الان جوانان بااستعداد زیادی آمده اند که واقعا زحمت می کشند و خوب هم کار می کنند. با وجود اینها بهتر است ما کم کم از میدان کنار بکشیم.»

پیشکسوت سینمای ایران در رابطه با آخرین فعالیت خود عنوان کرد: «نمایشنامه «مستنطق» را پریس لی که از نویسندگان مشهور فرانسه است نوشته و بزرگ علوی هم آن را ترجمه کرده بود. این کار در ایران فقط یک بار روی صحنه رفت و آن هم زمانی بود که زنده یاد نوشین در سال ۱۳۲۶ با گروهش اجرا کرده بودند.

«مستنطق» ۳ بازیگر زن و ۴ بازیگر مرد دارد که هنوز برخی نقش ها بازیگرشان انتخاب نشده اما ایفاگران همه جوانان تحصیلکرده تئاتر هستند. موضوع آن هم راجع به مستنطقی است که وارد خانه ای می شود و از اعضای آن بازجویی می کند وتقریبا می شود گفت درونمایه جنایی دارد.»

این بازیگر در رابطه با احوال این روزهایش گفت: «شکر خدا پایم دارد بهتر می شود واز ماه آینده می توانم کارهایم را شروع کنم هر چند که دیگر مثل گذشته حال و حوصله ندارم.»

او که چندی پیش دلیل کمرنگ شدن حضورش را باندبازی و تاثیر روابط عنوان کرده بود، اظهار کرد: «باید قبول کنیم که این حرف ها همیشه هست و همه جا هم وجود دارد. یا باید با آن کنار بیاییم یا از آن دوری کنیم. خودمانیم سینما هم که دیگر مثل سابق نیست آدم هوس کند نقشی داشته باشد. هرچند که من هم در این زمینه ها خیلی اهل کنار آمدن نبودم. الان هم با وجود بازیگران جدیدی که آمده اند دیگر کار برای ما ضرورتی ندارد. باید فرصت را بدهیم به کسانی که تازه نفس هستند و دوست دارند تجربه کنند.»

کشاورز قرار بود قبل از شروع بیماریش این نمایش را روی صحنه ببرد که به خاطر شکستگی پا و ناراحتی ریوی از ادامه کار بازماند. اودر سومین دوره از برگزاری چهره های ماندگار نامش کنار بزرگانی چون جلیل شهناز، مصطفی ممیز و عزت الله انتظامی در حوزه فرهنگ و هنر به ثبت رسید. او برای بازی در فیلم مادر ساخته علی حاتمی نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.