به گزارش افکارنیوزبه نقل از قدس آنلاین، فرخ نعمتی در حاشیه اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه از بازی در نقش امام رضا(ع) در سریال ولایت عشق بسیار خرسندم، افزود: انتخاب بنده به عنوان نقش امام رضا(ع) افتخار بزرگ زندگی بنده و همسرم بوده است.

وی اضافه نمود: پس از اینکه در نقش فوق ظاهر شده و بازی کردم تا چندین سال از دید دوربین و رسانه دور بودم و امروز پس از سالها این افتخار نصیبم شد تا با حضور در زادگاه همسرم و به افتخار امام رضا(ع) در این جشنواره شرکت کنم.

این هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون با بیان اینکه هنر و سینما بهترین ابزار برای شناخت بیشتر مردم با مقدسات و اهل بیت است، یادآور شد: علما باید ارتباط بیشتر مردم با ائمه اطهار را از طریق ابزارهای هنری فراهم کنند.

وی با تقدیر از مهدی فخیم زاده، کارگردان سریال ولایت عشق، گفت: برای این سریال زحمات بسیاری صورت گرفت و امید است رسانه ملی در تولید بیشتر سریالهای فاخر هنری و دینی اهتمام بیشتری داشته باشد.

فرخ نعمتی افزود: در حوزه ساخت فیلم های اسلامی و تاریخی باید کار مداوم صورت گیرد واز این تولیدات، خروجی هایی اثرگذاری برای سایر فیلم های اسلامی لحاظ شود.

این هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به اینکه پروژه های بزرگ تاریخی در کشور خوب جواب نمی دهد، تصریح کرد: رسانه ملی به خوبی نتوانست در جمع آوری و بازتولید آثار فاخر تاریخی و اسلامی فیلم اسلامی موفقیت خوبی کسب کند.

نعمتی با بیان اینکه آثار فاخر بسیاری در حوزه های مختلف دینی، روایی و سایر حوزه ها برای تولید در قالب فیلم وجود دارد، یاداور شد: حمایت های نهادهای فرهنگی برای تقویت در حوزه ساخت این فیلم ها باید مضاعف شود.

وی با اشاره به اینکه اعتقادات و ارزشهای اسلامی در جامعه اسلامی بسیار حائز اهمیت است، افزود: تضارب آرا در بین علمای دین و برخی حساسیت ها سبب می شود تا ساخت فیلم های اسلامی در کشور به سختی و کندی پیش برود.

نعمتی با بیان اینکه مجموعه امام حسین(ع) قرار بود توسط آقای شهریار بحرانی پس از ولایت عشق در کشور تولید شود، گفت: برای این پروژه هزینه های بسیاری صورت گرفت وبنده نیز ۲ ماه جلوی دوربین بودم که متاسفانه این سریال تعطیل و دیگری خبری از سرانجام ان ندارم.

وی یاداور شد: مسکوت ماندن و تعطیلی این اثر فاخر به واسطه تضارب آرا بوده است.
فرخ نعمتی با بیان اینکه در حال ساخت فیلم مستندی در استان خراسان هستیم، اظهار داشت: بنده گفتار متن آن مستند را برعهده دارم و تداعی صدای مجموعه ولایت عشق موجب گردید تا از بنده برای گفتار متن آن دعوت گردد.

این فعال سینمایی در ادامه با اشاره به ساخت فیلم موهن آمریکایی اظهار داشت: از نظر بنده این فیلم بسیار ارزان قیمت وسخیف بوده و گمان نمی کنم که ساحت حضرت پیامبر(ص) کوچک ترین خدشه ای به خود بپذیرد.

نعمتی افزود: افراد ددمنش و بی فکر در کشورهای استکباری هر از چندگاهی در قالب های مختلف دست به این اقدامات خنده دار و وقیخانه می زنند که کشورهای اسلامی با اتحاد خود پاسخ دندان شکنی به این توطئه ها می دهند.

وی اضافه نمود: اجتماع و راهپیمایی ملت های مسلمان در جهت اقدام وقیحانه استکبار در ساخت فیلم موهن در واقع تقویت اتحاد و انسجام بین کشورهای مسلمان است چرا که ساحت مقدس پیامبر اسلام با این حرکات خدشه دار نخواهد شد.