به گزارش افکارنیوز،«امیرعلی دانایی» که حضور در مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» اولین تجربه او به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با فارس درباره انتخابش از سوی سیدضیاءالدین دری کارگردان سریال برای ایفای یکی از نقش‌های اصلی سریال، گفت:

این سوال سخت‌ترین سوال ممکن در حال حاضر است و من با خود تصمیم گرفته‌ام که در آینده و به طور مفصل درباره این ماجرا صحبت کنم.وی همچنین درباره بازتاب‌هایی که تا به حال از سوی مخاطبان دیده، اظهار داشت: خوشبختانه استقبال از سریال خوب بوده است. من از حضور در مجموعه «کلاه پهلوی» راضی هستم و به نظرم کار خوبی بوده و هست.

وی ادامه داد: سریال «کلاه پهلوی» به لحاظ داستان و نوع روایت خاصش، اثری قابل توجه و کم‌نظیر در تلویزیون است که جمع کثیری از بازیگران طراز اول کشورمان نیز در آن حضور دارند. این ماجرا برای من تجربه بسیار خوبی بود.

دانایی تصریح کرد: حضور در سریال «کلاه پهلوی» برای من مثل یک دانشگاه بود و در این کار با تعداد قابل توجهی از بازیگران به طور مستقیم کار کردم و بازیگر اصلی سریال هستم که به واسطه حضور او پای بسیاری از شخصیت‌های مهم به سریال باز می‌شود.

وی همچنین عنوان داشت: هنوز برای قضاوت درباره سریال «کلاه پهلوی» زود است و باید بگذاریم حداقل ۱۰ الی ۱۵ قسمت از آن پخش شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: من ۶ سال در این پروژه حضور داشتهام و حرفهای بسیاری برای گفتن دارم.