به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، قنبر مداحی بعد از ظهر امروز جمع رسانه‌های گروهی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی استان اظهار کرد: این باند متشکل از دو خانواده بود که زن و شوهرها با یکدیگر در سرقت از منازل در نقاط مرفه تبریز همکاری داشتند.

وی افزود: سرکرده این گروه اهل لرستان و ساکن دزفول بود که چندین ماه قبل سه نفر از آنها در تبریز دستگیر شده و سرکرده آنها متواری بود که با همکاری پلیس استان البرز در کرج به صورت ضربتی دستگیر شد.

مداحی گفت: این باند سرقت خانوادگی(‌دو مرد و دو زن و شوهر) سابقه‌دار هستند و ده‌ها فقره سرقت منزل کلان انجام داده‌اند که خوشبختانه تعداد محل‌های سرقت شناسایی و مالباختگان مشخص و بازسازی صحنه انجام گرفته و اقدامات هنوز ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: این باند سرقت‌های در دیگر استان‌های کشور نیز انجام داده‌اند که تحقیقات همچنان ادامه دارد.

متلاشی شدن باند زورگیری در تبریز

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این گفت‌وگو از دستگیری یک باند سه نفر زورگیر و سارق در بامداد امروز خبر داد و گفت: این سه نفر ساعت دو بامداد امروز دوشنبه بعد از ورود به یک کارخانه اطراف تبریز در منطقه «کندرود» و بستن دست و پای نگهبان آن اقدام به تخلیه انبار کردند که هنگام بیرون آمدن، گشت پاسگاه انتظامی این منطقه متوجه فعالیت آنها شده و همه آنها را دستگیر می‌کند.

وی افزود: در بازجویی از این باند یک قبضه سلاح کمری گرم، سلاح سرد و باتوم به دست آمد.

متلاشی شدن باند کلاهبرداری از بیمه

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی از کشف و انهدام باند اخاذی از بیمه در تبریز خبر داد و گفت: این باند ۱۰ نفره با تصادفات ساختگی قصد داشتند از بیمه‌ها کلاهبرداری کنند که با همکاری اداره حقوقی بیمه و اقدام پیش دستانه پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: این افراد با جعل مدارک کورکی پلیس، پزشک و باند پیچی و گچ گرفتن دست و پای افراد به علت شکستگی ساختگی به دنبال اخاذی از بیمه بودند.

مداحی افزود: این باند با تشکیل هفت پرونده قصد اخاذی ۴۰۰ میلیون تومانی از بیمه‌گذاران را داشتند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از متلاشی شدن ۱۲۹ باند سرقت در استان متلاشی شده است، گفت: ۴۵ درصد سرقتها مربوط به وسائل نقلیه بوده که ۷۸ درصد آن را خودروهای پراید و پیکان به خود اختصاص دادهاند.