به گزارش افکارنیوز، علی اصغر جعفری، رئیس بسیج سازمان صداوسیما درباره تازه‌ترین آثار در حال ساخت و آماده پخش این مرکز پس از " بیدارباش " به مهر گفت: این روزها ساخت سریال ۲۶ قسمتی " بال‌های خیس " به کارگردانی عباس رنجبر ادامه دارد. این سریال به بحثتولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی مربوط می‌شود و جالب اینکه ما ساختش را از سال گذشته آغاز کردیم. در حالی که نمی‌دانستیم قرار است نامگذاری امسال چنین باشد و این لطف الهی بود.

وی افزود: همچنین نقش بسیج و نیروهای معتقد به انقلاب در خودکفایی و دستیابی به دانش امروز نیز در این سریال که در آخرین مراحل تولید به سر می‌برد نیز مورد پردازش قرار گرفته و درصدد پخش آن همزمان با ایام بسیج هستیم تا نقش تاثیرگذار و جدی خود را ایفا کند.

رئیس بسیج صداوسیما با ابراز خرسندی از ورود خوب این مرکز در حوزه تولید آثار نمایشی، اظهار کرد: سال ۹۰،۱۱ سریال الف را در دست داشتیم و امسال نیز ۱۰ سریال الف دیگر به این مجموعه اضافه شده‌است. یکی از این آثار به زنان حماسه‌سازی که حضوری برجسته و موثر در دفاع مقدس داشته‌اند، می‌پردازد. نگارش فیلمنامه این سریال به اتمام رسیده و آماده پیش تولید می‌شود.

جعفری با اشاره به پرداخت به موضوع دانشجویان پیرو خط امام در سریال " عبور " یادآور شد: اثر دیگری با نام " منبری بر آسمان " به نقش روحانیت در جنگ می‌پردازد. همانطور که می‌دانید بالاترین درصد شهادت در جنگ مربوط به روحانیون بوده است.
وی ادامه داد: بحثفرقه‌ها و نحله‌های شیطان‌پرستی نیز در سریال دیگری مورد توجه قرار خواهد گرفت. همچنین ساخت ۳۰ تله فیلم را در دستور کار داریم. علاوه‌بر این دو انیمیشن بلند به عنوان نخستین آثار پویانمایی بلند جمهوری اسلامی ایران ساخته خواهند شد. چند فیلم تلویزیونی در زمینه‌های تولید ملی و سرمایه ایرانی، اولین روحانی شهید جمهوری اسلامی و دلسوزی مادرانه آماده پخش داریم.

رئیس بسیج صداوسیما از ساخت چند قطعه موسیقی نام برد و تصریح کرد: یک اثر مستند نیز درباره نقش مهندسین در جنگ خواهیم داشت. همچنین یک سریال دیگر با نام " مدرسه عشق " داریم که در ۵۲ قسمت به خاطرات بچه‌های بسیج در پایگاه‌ها از بدو انقلاب تا امروز می‌پردازد.

جعفری در همین رابطه افزود: ‌ برای آماده کردن متن این سریال، سایتی به همین نام ایجاد شده و از بسیجیان پیشکسوت خواسته‌ایم خاطرات جالبی که از دوران فعالیت خود دارند را برای ما بفرستند تا در این سریال به نام خودشان مورد توجه قرار گیرد و به این وسیله اثری مبتنی‌بر حوادثواقعی داشته باشیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: درباره بحث سوریه نیز طرحها وایدههای برنامهسازی به ما ارائه شده که مناسب با ظرفیت هر یک، مقدمات ساختشان را فراهم خواهیم کرد. از تمام علاقمندان به این موضوعات نیز میخواهیم ایدهها و طرحهای خود در خصوص دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مقاومت و مبانی و ارزشها را در بحث تولید تله فیلم، مستند و سریال به ما ارائه کنند که جز با همکاری و همراهی خیل عظیم مردم قادر به فعالیت تأثیرگذار نخواهیم بود.