به گزارش افکارنیوز،«امیر دژاکام» نویسنده و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «ساقی» را روی صحنه تئاتر داشت، طی اعلام نتایج اولیه متون جشنواره تئاتر فجر قرار است با نمایش «یوشت فریان» در این جشنواره حاضر شود.

دژاکام در این باره در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تا زمانی که نتوانم ذهنم را از مسائل مالی نمایش قبلی خودم پاک و مشکلاتم را برطرف کنم، نمی‌توانم دست به تولید این اثر نمایشی بزنم.

وی افزود: در حال حاضر مسائل اقتصادی نمایش «ساقی» ذهنم را درگیر خود کرده است و تا به این لحظه هنوز این کار را شروع نکرده‌ام.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: نمایش «یوشت فریان» یکی از متون کهن ایرانی است که به نوعی بازتولید آن در آرش صورت گرفته است. «یوشت فریان» داستان جادوگری است که به یک شهر می‌آید و ۳۳ سوال را مطرح می‌کند. یوشت فریان از جوانانی است که خود را آماده می‌کند و پس از پاسخ دادن به سوالات می‌تواند شهر خود را نجات دهد.

دژاکام در مورد شیوه اجرایی مد نظر خود برای این نمایش گفت: شیوه اجرایی همچنان وفاداری به شیوه‌های ایرانی است اما سعی می‌کنم به موضوع معاصر هم بپردازم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازیگران این نمایش کسانی هستند که برای اولین بار به روی صحنه میروند. با این کار میخواهم نمایش ارزانقیمتی را تولید کنم. این کاری است که در برهههای مختلف به دلیل نبود بودجه از این شیوه استفاده میکردم، مثل نمایش روژان، اسید، دستها و قلبها و ...