به گزارشافکارنیوزبه نقل از ایسنا، سرهنگ عرفانی در این باره گفت: حسابدار شرکتی با در دست داشتن مرجوعه قضایی برای گزارش سرقت عابربانک خود به این پلیس مراجعه کرد و اظهار داشت پس از خالی‌شدن حساب عابربانکی‌ام چون دیگر از آن حساب استفاده نمی‌کردم آن را به همراه رمزعبور، در کیف خود نگه‌داری می‌کردم، پس از مدتی متوجه سرقت آن شدم. چون وجهی داخل حساب آن نبود پیگیر مسدودشدن حسابم نبودم تا اینکه متوجه استفاده غیرمجاز و انتقال وجه و برداشت آن از حساب خود شدم.

رییس پلیس فتای خراسان‌رضوی ادامه داد: موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت و با استعلام از مبادی ذی‌ربط و اقدامات پلیسی، رد متهم در فضای مجازی پیدا شد و در عملیاتی غافلگیرانه متهم که جوانی ۲۴ ساله در شمال غرب مشهد بود، شناسایی و او را به همراه سیستم رایانه‌اش به این پلیس دلالت دادند و پس از بازبینی کیس مربوطه تعداد ۲۰۰۰ شارژ تلفن همراه خریداری شده توسط وی که قصد انتقال به دیگران را داشته، کشف شد.

عرفانی به شهروندان توصیهکرد: افراد در نگهداری از کارت عابربانک خود دقت لازم را مبذول دارند و در صورت فقدان حتی اگر حساب آنان خالی باشد، برای مسدودشدن حساب به بانک مراجعه کنند و در این صورت زمینه را برای افراد سودجو فراهم نکنند.