به گزارش افکارنیوز،«ابوالفضل جلیلی» در گفتگو با تسنیم گفت: دلیل اصلی وضعیت آشفته فعلی در سینما مدیریت بد و غلط آن است.

جلیلی می‌گوید: مدیران فعلی سینمای ایران علاوه بر اینکه از کوچکترین دانش سینمایی بی بهره‌اند اساسا توانایی مدیریت ندارند.

جلیلی هدف اصلی سرکار آمدن تیم مدیریتی فعلی را انتقام‌گیری معرفی می کند و معتقد است حالا که نوبت انتقام‌گیری به پایان رسیده است به سراغ ویران کردن کل مجموعه سینما آمده‌اند.

ابوالفضل جلیلی از سیاست های کنونی وزارت ارشاد و سازمان سینمایی به شدت انتقاد می‌کند و می‌گوید: آقایانی که با ادعای اسلامی سازی سینما روی کار آمدند حالا وقت محاسبه کارنامه‌شان است. کدام فیلم اسلامی در کارنامه این چند سال مدیریت تیم فعلی وجود تولید شده است که ما از آن خبر نداریم؟

این کارگردان برجسته سینمای ایران می‌گوید: با وجود همه ادعاها کارنامه عملکرد مدیریت فعلی سازمان سینمایی درباره چیزی به نام سینمای دفاع مقدس هم به شدت غیرقابل دفاع است. هیچ فیلم شاخص و مردم پسند مربوط به دفاع مقدس در این مدت ساخته نشده است و همچنان ادعاهای آقایان بلند است.

جلیلی تاکنون ۱۴ فیلم ساخته است که همه آنها به دلایل مختلفی امکان اکران نیافته است. جلیلی به این لیست بلندبالا اشاره می‌کند و می‌گوید: من فقط به خاطر شهدا و خون آن‌ها در سینمای امروز مانده‌ام. دوست دارم ببینم که اگر یک نفر از نزدیکان تیم مدیریت فعلی سینما فقط یک فیلمش توقیف شود بازهم بر سر آرمان‌هایی که ادعایش را می‌کنند باقی خواهند ماند؟

جلیلی می‌گوید مشکل ریشه‌ای‌تر از این حرف‌هاست و قصه اصلی اینجاست که " این انقلاب عاشق ندارد ". کسی پای آرمان‌های واقعی انقلاب نمی‌ایستد و همه حرف‌ها ادعاست.

آن طور که جلیلی میگوید استعفای مسئولین سینمای امروز ایران برای حل معضلات امروز سینما کافی نیست، آنها باید به سینمای ایران خسارت بپردازند.