به گزارش افکارنیوز،سعدی افشار که این روزها در بستر بیماری است درباره وضعیت جسمانی خود به مهر گفت: شرایط جسمانی خوبی ندارم و درد بسیاری را تحمل می‌کنم. ماه‌ها است که پوکی استخوان دارم و باید آمپولی را به صورت ماهانه مصرف کنم که قیمتش یک میلیون تومان است.

وی با اشاره به وضعیت مالی نامناسب خود یادآور شد: از زمانی که دکتر اعلام کرد باید این آمپول را به صورت ماهانه مصرف کنم تا به امروز نتوانستم حتی یک آمپول را خریده و مصرف کنم. مصرف نکردن این آمپول باعثشده که درد بسیاری داشته باشم.این بازیگر برجسته و مطرح نمایش‌های آیینی و سنتی که از شرایط موجود رنجیده خاطر است تصریح کرد: در خانه مانده‌ام و منتظر عزرائیل هستم تا به سراغم بیاید.

افشار با اشاره به اینکه درآمدی ندارد درباره شرایط بستری بودن خود در منزل گفت: به دلیل شرایط مالی‌ام توانایی داشتن پرستار را ندارم و تنها یکی از دوستانم به من سر می‌زند.

این هنرمند با سابقه تئاتر ایران درباره پیگیری مدیران و مسئولان تئاتری تأکید کرد: مدیران بخشی از بودجه‌های بستری بودن در بیمارستان و عمل جراحی من را متقبل شدند. نمی‌دانم توقعی داشته باشم یا نه چون شنیده‌ام که تئاتر با کمبود بودجه مواجه است.سعدی افشار برجسته‌ترین سیاه‌باز ایران است که در عرصه‌های بین‌المللی نیز سیاه‌بازی ایران را معرفی کرد و درخشید. وی به دلیل بیماری و مشکلات جسمانی چندین سال است که قادر به فعالیت و بازی بر صحنه‌های تئاتر نیست و به دلیل مشکلات مالی نیز در شرایط مناسبی به سر نمی‌برد.

وی تنها بازمانده نسل سیاهبازان ایران است که در شرایط نامناسب و مهجور روزها را سپری میکند.