به گزارش افکارنیوز به نقل از تابناک، در بخش مسابقه سینمای بینالملل سی و یکمین جشنواره بینالمللی فیلم فجر ۱۶ فیلم از کشورهای چین، کره جنوبی، روسیه، فرانسه، آلمان، هند، اوکراین، ژاپن، آمریکا، کنیا، بلژیک، استرالیا، انگلستان، لوگزامبورگ و ایران با یکدیگر به رقابت میپردازند.

اسامی فیلم‌های خارجی این بخش عبارتست از " بازگشت به ۱۹۴۲ " ساخته فنگ شان گنگ از چین، " نابینا " ساخته آنسانگ هون از کره جنوبی، " آفتاب سوخته " ۲ ساخته نیکیتا میخالکوف از روسیه، " آرامش در دریا " ساخته ولکر شولوندرف از فرانسه و آلمان، " رنگ آسمان " ساخته دکتر بیجو از هند، " فرار از تبت " ساخته ماریا بلومنکرون از آلمان، " آشپز قصر " ساخته وینکنت کریستین از فرانسه، " خانه و برجک " ساخته ایوا نیمن از اوکراین، " کاروان نظامی " ساخته الکسی میزگیرف از روسیه، " روزی که میشیما سرنوشت خود را رقم زد " ساخته کوجی واکاماتسو از ژاپن، " سال اولی " ساخته جاستین چادویک از انگلستان، آمریکا و کنیا، " غول‌ها " ساخته بولی لینرز از بلژیک، فرانسه، لوگزامبورگ و پرتقال‌ها و آفتاب ساخته جیم لوچ از انگلستان و استرالیا.

در بخش جام جهان نما(مسابقه سینمای بین‌الملل) ۸ سیمرغ بلورین و یک جایزه ویژه دبیر جشنواره و در بخش سینمای سعادت(مسابقه فیلمسازان جهان اسلام) نیز ۶ سیمرغ بلورین یک جایزه بیرق طلایی(جایزه مصطفی عقاد) و یک جایزه وی‍ژه هیات داوران اهدا خواهد شد.

همچنین علاوه بر این ۱۳ فیلم، سه فیلم ایرانی نیز در این بخش حضور دارند که در مجموع ۱۶ فیلم با یکدیگر به رقابت میپردازند. اسامی فیلمهای ایرانی این بخش به زودی اعلام میشود.