به گزارش افکارنیوز به نقل از عرش نیوز، در همان روزهای نخست این زن از سوی شوهرش بخشیده شد و حالا باید از جنبه عمومی جرم تحت محاکمه قرار گیرد. منیژه در این ۵ سال با سپردن وثیقه در آزادی به سر میبرد.
این زن ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۸۶ دو بچه ۳ و ۷ ساله‌اش را به قتل رساند و سعی کرد با ادعای عجیب بر این جنایت سرپوش بگذارد…

منیژه در این ۵ سال با سپردن وثیقه در آزادی به سر می‌برد. این زن ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۸۶ دو بچه ۳ و ۷ ساله‌اش را به قتل رساند و سعی کرد با ادعای عجیب بر این جنایت سرپوش بگذارد.

صبح ۱۹ اردیبهشت اهالى روستایى در حاشیه رودخانه چالوس زن جوانى را دیدند که قصد دارد با پرت کردن خود به داخل رودخانه خودکشى کند. مردم روستا با دیدن این صحنه خیلی زود خود را به زن جوان رسانده و وی را نجات دادند. تنها ساعتی بعد از آن، با گزارش روستاییان مأموران کلانترى آدران در محل حادثه حاضر شدند و زن جوان را براى تحقیقات بیشتر به کلانترى منتقل کردند.

زن ۲۸ ساله که خود را منیژه معرفی می‌کرد، در نخستین بازجویى‌ها درباره انگیزه‌اش از اقدام به خودکشى فقط سکوت کرد، اما سرانجام در بازجویى هاى فنى، پلیسی لب به اعتراف باز کرد و از راز قتل دو کودکش پرده برداشت.

در حالی که منیژه در همه مراحل بازجویی از گفتن جزئیات این جنایت خودداری می‌کرد، روز ۲۷ اردیبهشت ماه جسد دختر ۳ ساله وی در شهرک طالقانى گرمدره کشف شد. با پیدا شدن نخستین جسد و در حالی که این مادر تا به این مرحله سکوت کرده بود، بغض سنگینی در گلویش نشست و سکوت چند روزه‌اش را شکست. منیژه وقتی برای بازجویی تکمیلی به شعبه اول دادسرای جنایی کرج منتقل شد، گفت که به خاطر داشتن زندگی متشنج دست به این قتل فجیع زده و نمی‌خواسته بچه‌هایش قربانی آینده نامعلوم شوند. او ادامه داد که بعد از شکست در زندگی نخست خود با مرد دیگری ازدواج کرده و زهرا ۳ ساله و محمد ۷ ساله بچه‌هایش بودند. منیژه ادعا کرد در زندگی دوم دچار مشکلات بیشتری بوده و با وجود رضایت کامل برای جدایی، با مخالفت همسرش روبه رو شده و برای رهایی از این شرایط بوده که دست به این قتل فجیع زده است.


با توجه به این اعترافات و در حالی که پرونده برای صدور کیفرخواست آماده میشد، پدر دو کودک بیگناه در دادسرای جنایی کرج حاضر شد و با اعلام رضایت از همسرش، روند پرونده را تغییر داد و با نجات منیژه از مجازات قصاص، وی از لحاظ جنبه عمومی جرم تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. بنا بر این گزارش عامل قتل دو کودک صبح شنبه در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه میرود. دادگاه رسیدگی به اقدام این زن در حالی صورت میگیرد که با توجه به پیدا نشدن جسد محمد، پرونده قتل وی در شعبه اول بازپرسی دادسرا جنایی کرج همچنان باز است و تلاشها برای روشن شدن سرنوشت پسر ۷ ساله همچنان ادامه دارد