افکار

- عروس قلابی با فریب پسر جوانی سناریوی زورگیری از یک آرایشگاه زنانه را کلید زد، غافل از این‌که کیفش در صحنه سرقت جا می‌ماند.

این حادثه صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه در بابلسر رخ داد و در جریان آن عروس و داماد قلابی اقدام به سرقت طلاهای مدیر یک آرایشگاه کردند.
بنا بر این گزارش، ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه بود که ساکنان محله‌ای در منطقه مرکزی بابلسر باشنیدن فریاد‌های کمک خواهی مدیر یک آرایشگاه به کوچه دویدند.

مدیر آرایشگاه در حالی که آثار و نشانه‌های درگیری و خراشیدگی‌هایی درصورتش دیده می‌شد با کلماتی بریده ادعا کرد از سوی زوج جوانی تحت زورگیری قرار گرفته و همه طلاهایش به سرقت رفته است.

دقایقی بعد با تماس تلفنی یکی از ساکنان منطقه اکیپی از کارآگاهان بابلسر خود را به محل حادثه رسانده و تحقیق در این باره را آغاز کردند.
زن جوان - مدیر آرایشگاه زنانه - در حالی که هنوز از حالت شوک خارج نشده بود درباره چگونگی وقوع حادثه به پلیس گفت: صبح در آرایشگاه بودم که دختر جوانی داخل شد. وی ادعا کرد امروز نامزدی‌اش است و می‌خواهد من وی را آرایش کنم.

وی ادامه داد: پذیرفتم. دختر جوان گفت باید برود و نامزدش را هم با خود بیاورد تا درباره نحوه و میزان آرایش نظر بدهند چون وی بسیار حساس است و نمی‌خواهد بعداً به مشکل بخورند.

مدیر آرایشگاه ادامه داد: گفتم اشکالی ندارد. این زن رفت و ساعتی بعد با مرد جوانی که می‌گفت نامزدش است برگشت.

وی در ادامه گفت: با خوشرویی از آنها پذیرایی کردم. در حال صحبت کردن درباره موضوع کارمان بودیم که ناگهان پسر جوان به بهانه‌ای از روی صندلی بلند شده و به سمت در ورودی رفت. نمی‌دانستم می‌خواهد چه کار کند. در همین هنگام دیدم در را از پشت قفل کرده و کاردی را از زیر لباسش بیرون آورد.
از اتفاقی که در حال رخ دادن بود شوک‌زده و متعجب شدم. آنها با خشونت زیاد همه طلاها و وسایل با ارزش موجود در آرایشگاه را برداشتند.

زن آرایشگر ادامه داد هنگام ترک آرایشگاه می‌خواستند مرا داخل سرویس بهداشتی بیندازند ولی مقاومت کردم و در جریان درگیری کوچکی که بین ما رخ داد کیف کوچکی از عروس قلابی روی زمین افتاد.

این زن ادامه داد: آنها با عجله آرایشگاه را ترک کردند من نیز که در جریان درگیری با آنها کمی زخمی شده بودم با فشار توانستم خودم را از سرویس بهداشتی خلاص کنم. خوشبختانه آنها متوجه افتادن کیف کوچک کف آرایشگاه نشده بودند. داخل کیف را بررسی کردم دیدم که مدارک شناسایی مربوط به یک دختر ۲۲ ساله‌ای به نام فاطمه بود.

ماموران با توجه به نشانی‌هایی که از طریق مدارک بر جای مانده در آرایشگاه از خانه عروس قلابی به دست آورده بودند آنجا را به محاصره خود در آورده و دختر جوان را بازداشت کردند.

فاطمه وقتی در برابر زن آرایشگر قرار گرفت، زورگیری از آرایشگاه را به گردن گرفته و گفت: آن روز وقتی برای آرایش به محل آرایشگاه مراجعه کردم با دیدن النگوها و طلاهایی که زن آرایشگر به همراه داشت وسوسه شدم بنابراین نقشه زورگیری از آنجا را طراحی کردم.

ابتدا در آرایشگاه ادعا کردم که قرار است امشب مراسم نامزدی‌ام برگزار شود. چون شوهرم آدم حساسی است باید خودش به آرایشگاه آمده و میزان و نحوه آرایش را برای آرایشگر توضیح دهد. سپس برای عملی کردن نقشه‌ام دقایقی را در خیابان‌های شهر پرسه زده و جوانی را برای همراهی انتخاب کردم.

وی ادامه داد: وی را با وعده پول و طلا فریب داده و با خود همراه کردم.

وقتی نزد آرایشگر برگشتیم وی تنها بود بنابراین با اطمینان از این‌که به آسانی قادر به اجرایی کردن نقشه‌ام خواهم بود طلاهایش را گرفتیم اما نمی‌دانستم کیف مدارکم در داخل آرایشگاه جا مانده است.

ماموران با توجه به طرح این ادعاها از سوی عروس قلابی، با ارسال پیامک‌هایی برای همدست وی این مرد را نیز ردیابی و بازداشت کردند.
به دستور سیدیوسف مطهری‌نیا - دادستان بابلسر – عروس و داماد قلابی تا انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار ماموران آگاهی قرار گرفته‌اند.

پلیس احتمال میدهد که این دو زن و مرد در سرقتهای دیگری نیز دست داشته باشند، بنابراین از کسانی که با این شیوه مورد سرقت و دستبرد قرار گرفتهاند خواست تا برای شناسایی متهمان به آگاهی بابلسر مراجعه کنند.