به گزارشافکارنیوز،چندی پیش پسر جوانی پای در دادسرای صادقیه تهران گذاشت و از ماجرای زورگیری داخل خودرویش از سوی دزدان مسافرکش خبر داد.

این پسر در ادعاهایش به دادیار پرونده گفت: روز گذشته برای رفتن به میدان آزادی منتظر تاکسی بودم که یک پراید نقره ای رنگ جلوی پایم ایستاد، با اینکه همیشه فقط سوار تاکسی می شدم این بار چون عجله داشتم و از سوی دیگر دختر جوانی در صندلی جلو نشسته بود به آنها شک نکرده و سوار شدم. پسر جوانی رانندگی می کرد و همراه یک پسر دیگر در صندلی عقب بودیم، در مسیر همه چیز عادی بود و هیچ شکی به آنها نداشتم که ناگهان پسری که در صندلی عقب بود در یک لحظه چاقویی روی گردنم گذاشت و سرم را زیر صندلی برد که پس از لحظاتی که شوکه شده بودم و قادر به انجام کاری نبودم، خودرو توقف کرد و راننده به کمک پسر جوان آمد و شروع به خالی کردن کیف پول و وسایل داخل کیفم کرد و حدود ۲۰ هزار تومان پول، زنجیر، ۲ گوشی موبایل و ساعت مچی ام که ۳ میلیون ارزش داشتند را دزدیده و دوباره به مسیرشان ادامه دادند و مرا نزدیک میدان آزادی از خودرو به بیرون پرت کردند. با ادعای این پسر، دادیار پرونده دستور داد تیمی از پلیس تجسس برای ردیابی این دزدان حرفه ای وارد عمل شوند.

پلیس در تحقیقات نخست سراغ طعمه زورگیران مسافرکش رفت. وی به ماموران گفت: در ماجرای زورگیری دختر جوان نه حرفی زد و نه در سرقت به آنها کمک کرد تنها برای گمراه کردن من با آنها همراه بود.

پلیس در گام بعدی تحقیقات برای شناسایی دزدان سراغ آلبوم مجرمان سابقه دار رفت اما در این مرحله ردی از دزدان پرایدسوار به دست نیامد.

در حالی که تحقیقات به درهای بسته خورده بود شکایت مشابه دیگری از سوی مرد جوانی به پلیس گزارش شد. طعمه دیگر این زورگیران به ماموران گفت: پرایدی که پسر جوان و یک دختر سوار آن بودند جلوی پایم توقف کرد و بعد از اینکه سوار شدم در مسیر ناگهان پسر جوانی که در صندلی عقب نشسته بود چاقویی زیر گردنم گذاشت و سرم را زیر صندلی برد و بعد از اینکه خودرو کنار خیابان توقف کرد راننده به کمک همدستش آمد و پول، گردنبند و موبایلم را دزدیده و بعد از لحظاتی مرا از خودرو بیرون انداختند.

پلیس که با راهنمایی های این طعمه توانسته بود چهره فرضی یکی از زورگیران را به دست آورد آن را در اختیار ماموران گشت های پلیس گذاشت تا اینکه اوایل دی ماه یکی از خودروهای گشت در غرب پایتخت پسر جوانی که شباهتی با تصویر چهره نگاری شده داشت را دیدند و وی را زیر نظر گرفتند اما زمانی که ماموران برای دستگیری پسر جوان اقدام کردند دزد جوان با هوشیاری پا به فرار گذاشت و سوار موتوسیکلت از دام ماموران گریخت.

پلیس که خود را برابر دزدان حرفه ای می دید در چند تیم عملیاتی منطقه را زیر نظر گرفت تا اینکه دختر جوانی پای در کلانتری گذاشت و از همدست بودن با دزدان مسافرکش خبر داد.

این دختر که «فرشته» نام دارد به پلیس گفت: بعد از جدا شدن پدر و مادرم، من با پدرم زندگی می کردم و همیشه با هم مشکل داشتیم تا اینکه تصمیم به فرار از خانه گرفتم و با خارج شدن از خانه با پسری به نام «وحید» که ۲۵ سال دارد آشنا شدم و مدتی با وی و در خانه ای که در جنوب تهران داشت زندگی می کردم که رفته رفته در کنار آنها شیشه کشیدم اما وحید چون کار نداشت پولی برای تامین مواد نداشت تا اینکه با دوستش «سیاوش» درباره سرقت و زورگیری داخل خودرو در نقش مسافرکش حرف زدند و قرار شد من گمراه کننده طعمه ها باشم و تنها در صندلی جلو بنشینم و هیچ کاری هم نکنم. چون جایی برای خوابیدن نداشتم و در کنار آنها شیشه می کشیدم ناچار همکاری با آنها را قبول کردم اما هر روز می ترسیدم دستگیر شوم به همین خاطر به بهانه خرید از خانه خارج شده و تصمیم گرفتم پیش از دستگیری خودم پیش پلیس بیایم.

با ادعاهای این دختر، ماموران که احتمال می دادند ۲ دزد حرفه ای در جریان فرار دختر جوان از خانه شان، از ترس لو رفتن نقشه های زورگیری شان پا به فرار می گذارند خیلی زود و با کمک فرشته مخفیگاه آنان را شناسایی کردند و در اقدامی غافلگیرانه وحید و سیاوش را در پاتوق شیشه ای شان دستگیر کردند.

وحید بعد از دستگیری اصرار بر بی گناهی کرد و وقتی فرشته را پیش روی خود دید ناچار لب به اعتراف گشود و به ماموران گفت: بعد از آشنایی با فرشته و هم خانه شدنش با ما چون به پول نیاز داشتیم با سیاوش نقشه دزدی کشیدم و از فرشته برای ردگم کنی طعمه هایمان استفاده کردیم.

بنابر اين گزارش، با اعترافات زورگيران مسافرکش پرونده براي پيگيري و شناسايي ديگر طعمه هاي اين باند در اختيار ماموران پليس قرار گرفته است.