به گزارش افکارنیوز،حسن کوره بلاغی رییس پلیس فتای استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت خانمی مبنی بر برداشت وجه به صورت اینترنتی و غیرمجاز از حساب بانکی او، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بررسی جزئیات پرونده متوجه شدند شاکیه چندی قبل پیامکی با موضوع برنده‌شدن یک میلیون تومانی در قرعه‌کشی دریافت و متعاقب آن قرار شده با اعلام شماره حساب، رمز دوم و سایر اطلاعات وجه جایزه به صورت اینترنتی به حساب وی واریز شود.

کوره بلاغی با اشاره به برداشت غیرمجاز مبلغی به صورت اینترنتی از حساب شاکیه، تصریح‌کرد: کارآگاهان پس از بررسی استعلامات لازم از بانک عامل و کنترل کلیه تراکنش‌های حساب وی موفق به شناسایی فردی در این خصوص شدند.

وی ادامه‌داد: طی اقدامی متهم دستگیر و در تحقیقات پلیسی منکر هر گونه جرمی در این خصوص شد اما با توجه به دلایل و شواهد موجود لب به اعتراف گشوده و اذعان داشت که با ارسال پیامک به شاکیه با این مضمون که شما در قرعه‌کشی اینترنتی برنده شده‌اید از وی خواستم تا اطلاعات حساب خود را پیامک کند و از این طریق از وی کلاهبرداری کرده‌ام.

کوره‌بلاغی افزود: تحقیق از متهم دستگیرشده در مورد دیگر اعمال مجرمانه و کلاهبرداری‌های وی با جدیت در دستور کار قرار دارد.

رییس پلیس فتای آذربایجانغربی از شهروندان خواست در مواجهه با چنین پیامکهایی در اسرع وقت پلیس را مطلع و به منظور پیشگیری از وقوع سرقتهای فضای مجازی به هیچ عنوان اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار فردی قرار نداده و مراقب پیامهای کوتاه فریبنده که از طرف افراد سودجو ارسال میشود، باشند.