به گزارشافکارنیوز،وقوع یک فقره قتل در خیابان وفایی برومند در ساعت ۰۷:۰۰ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد دو ناشناس با بستن دست، پا و دهان مقتول ۶۲ ساله اقدام به ارتکاب جنایت کرده و یکی از دوستان مقتول به نام محمدرضا. پ ۳۵ ساله را نیز با دست و پای بسته شده داخل یکی از اتاق‌ها حبس کردند و سرانجام پس از سرقت خودرو پراید و مقداری جواهرات و سنگ‌های قیمتی، از محل متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع " قتل عمد " و به دستور قاضی رسولی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

محمدرضا دوست مقتول درباره شب‌حادثه به کارآگاهان اداره دهم گفت: " من در زمینه خرید و فروش سنگ‌های قیمتی با مقتول فعالیت داشتم؛ شب حادثه دو نفر از دوستان متوفی به نام‌های جمال و فرهاد به منزل وی آمدند؛ پس از صرف شام، برای خوابیدن به داخل اتاق خواب رفتم اما مقتول به همراه جمال و فرهاد همچنان بیدار ماند که پس از گذشت چند ساعت، ناگهان متوجه شدم که جمال و فرهاد در حال خفه‌کردن مقتول هستند؛ برای کمک کردن به مقتول، با جمال و فرهاد درگیر شدم اما آنها دست و پا و دهان مرا نیز بستند که بی‌هوش شدم. هنگامی که به هوش آمدم، سعی کردم تا جلوی دهانم را باز کرده و درخواست کمک کنم اما نتوانستم؛ به زحمت خود را به اتاق پذیرایی رسانده و مشاهده کردم که مقتول روی زمین افتاده، خودم را به در آپارتمان رسانده و از همسایه‌ها درخواست کمک کردم که جوانی آمد و دست و پای مرا باز کرد، سراغ مقتول رفتیم که متوجه شدیم او فوت کرده است ".

با توجه به سرقت خودرو پراید مقتول، دستور توقیف خودرو پراید به همراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد که تنها پس از گذشت دو روز، خودرو پراید به صورت رها شده و توسط گشت کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه کشف شد.

در ادامه، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول با " محمدرضا. پ " دارای اختلافات شدید مالی بوده اما او در تحقیقات منکر هرگونه اختلاف با مقتول شد و مدعی شد که مقتول دوست صمیمی و شریک کاری وی بوده و هیچ‌گونه اختلافی با مقتول نداشته است.

همزمان با بررسی صحت اظهارات " محمدرضا. پ " کارآگاهان موفق به شناسایی مخفی‌گاه جمال ۴۶ ساله در منطقه تهرانپارس – خیابان سراج شده و در ۲۶ شهریورماه امسال وی را دستگیر کردند. در بازرسی از مخفی‌گاه جمال قسمتی از اموال مسروقه شامل یک عدد سکه قدیمی و مقداری سنگ قیمتی کشف شد.

جمال در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت که اموال مسروقه را به همراه یکی از دوستانش به نام فرهاد. ح ۲۴ ساله از محمدرضا. پ(دوست مقتول) دریافت کرده که بلافاصله فرهاد نیز در همان تاریخ دستگیر و صحت اظهارات جمال را تأیید کرد.

با انتقال متهمان به اداره دهم، " جمال " در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: " من نیز در کار خرید و فروش سنگ‌های قیمتی با متوفی و محمدرضا. پ آشنا شدم و قرار بود تا یک دستگاه سنگ‌تراشی را از آنان خریداری کنم؛ شب حادثه، زمانی که به همراه فرهاد به منزل متوفی رفتیم، من با مقتول شروع به بازی شطرنج کرده و محمدرضا و فرهاد نیز مشغول تهیه آبمیوه شدند؛ پس از خوردن آبمیوه، ناگهان متوفی بیهوش شد و آن زمان متوجه شدم که محمدرضا اقدام به دادن آبمیوه مسموم به متوفی کرده، قصد خارج‌شدن از خانه را داشتم اما محمدرضا مانع شد.

در اواخر شب، فرهاد از پشت سر گلوی مقتول را گرفت و ما دو نفر نیز دست و پای متوفی را بستیم؛ محمدرضا یک عدد سکه قدیمی به من داد و مدعی شد که ۵۰۰ میلیون تومان ارزش دارد؛ سپس سنگ‌های قیمتی مقتول و محمدرضا را برداشته و طبقه نقشه و برای منحرف‌کردن مسیر تحقیقات پلیس، اقدام به بستن دست و پای محمدرضا کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادیم.

فرهاد نیز ضمن تأیید اظهارات جمال، در ادامه تحقیقات به کاراگاهان عنوان داشت: به پیشنهاد محمدرضا و طبق نقشه از قبل طراحی شده، برای سرقت سنگ‌های قیمتی به منزل متوفی رفتیم؛ پس از تهیه آبمیوه، محمدرضا داروی خواب‌آور داخل آبمیوه ریخت؛ پس از بیهوش‌شدن مقتول، من گلوی او را از پشت سر گرفته و فشار دادم و محمدرضا و جمال نیز دست و پای مقتول را بستند و پس از سرقت، از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح دو متهم پرونده و همچنین وجوه برخی تناقضات در اظهارات محمدرضا. پ، وی نیز روزگذشته دستگیر شد و در اظهارات اولیه همچنان منکر هرگونه ارائه طرح و پیشنهاد جنایت به دیگر متهمان پرونده یا مشارکت در آن شد.

وی گفت: هر سه متهم با صدور قرار بازداشت موقت برای انجام تحقیقات و مشخصشدن نقش و مشارکت هر یک از متهمان در جنایت در اختیار اداره دهم پلیسآگاهی تهرانبزرگ قرار دارند و تحقیقات از متهمان در دستور کارآگاهان ویژه قتل پلیسآگاهی تهرانبزرگ قرار گرفت.