به گزارش افکار نیوز به نقل از روزنامه خراسان،تحقيقات پليس در اين باره زماني آغاز شد که پسر جواني به دادسراي رسيدگي به جرايم جنايي تهران رفت و مدعي شد از سوي دختري ناشناس فريب خورده است. او در اين باره به بازپرس شعبه دوم گفت: مدتي قبل در فيس بوک با دختري که خودش را نازنين معرفي مي کرد آشنا شدم. بعد از چند مرتبه چت کردن، به نازنين علاقه پيدا کردم و به او پيشنهاد دوستي دادم. او هم اين پيشنهاد را قبول کرد اما گفت براي شروع دوستي بايد ۶۰هزار تومان به عنوان کادو به او بدهم.

من هم که شیفته او شده بودم این شرط را قبول کردم و ۶۰هزار تومان به حسابی که او گفته بود واریز کردم. بعد از آن امیدوار بودم رابطه ام با نازنین صمیمی تر شود اما او دیگر جواب پیام هایم را نداد. آن زمان بود که فهمیدم فریب او را خورده ام و همه این کارها نقشه ای برای فریبم بوده است. به دنبال اظهارات این جوان، افسران پلیس فتا تحقیقات خود را در این باره آغاز کردند.

هرچند فرد ناشناس از این راه مبلغ ناچیزی را به دست آورده بود اما این امکان وجود داشت که با همین شگرد از افراد دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشد. تجسس ها در این باره نشان می داد کلاهبردار ناشناس دختر نیست و او فقط از این عنوان برای فریب طعمه اش استفاده کرده است. در حالی که ماموران در گام های نخست تحقیق در این باره بودند، چند جوان دیگر نیز به دادسرا رفتند و ضمن بازگو کردن اتفاق مشابهی که برایشان رخ داده بود، اعلام کردند فریب فرد ناشناسی را خورده اند.

اظهارات شاکیان حاکی از آن بود کلاهبردار اینترنتی از هر کدام از آنان مبالغی بین ۶۰ تا ۳۰۰ هزارتومان کلاهبرداری کرده است.

یکی از آن ها به ماموران گفت: دوستی من و نازنین چند ماه طول کشید. من بدون این که از نقشه او خبر داشته باشم با او طرح دوستی ریختم و حتی پیشنهاد ازدواج دادم. در حالی که به نازنین اطمینان پیدا کرده بودم یک روز از من ۳۰۰هزارتومان پول خواست تا شهریه دانشگاهش را پرداخت کند. او گفت یک هفته بعد پولم را پس می دهد. من هم خیلی سریع این پول را به حسابی که گفته بود واریز کردم اما از آن روز به بعد خبری از او نشد.

افسران فتا در جريان تحقيقات خود تلاش کردند از طريق حساب بانکي که پول هاي مالباختگان به آن واريز شده بود به سرنخي از کلاهبردار ناشناس دست پيدا کنند اما اين کار ثمري نداشت. چرا که اين حساب با استفاده از مدارک جعلي افتتاح شده بود. بر اساس اين گزارش تحقيقات در اين باره همچنان ادامه دارد.