به گزارش افکار نیوز به نقل از ایسنا،سرهنگ ستار خسروي در اين خصوص گفت: در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر اين كه فرد يا افراد ناشناسي در حال استفاده غير مجاز از سرويس اينترنت پرسرعت آنان هستند، پرونده مقدماتي در اين خصوص تشكيل و كارآگاهان پليس فتا تحقيقات تخصصي خود را آغاز كردند.

وی افزود: در تحقیقات مشخص شد فردی با دسترسی و نفوذ غیرمجاز به سامانه‌های اینترنتی اقدام به هک سرویس اینترنت پرسرعت تعدادی از شهروندان کرده و به صورت رایگان از سرویس اینترنت آنان استفاده می‌کند.

خسروی گفت: کارآگاهان پلیس فتای سرانجام با پیگیری‌ و رصد فضای سایبر «کیخسرو. ف» ۲۲ ساله‌ را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

رییس پلیس فتای اصفهان تصریح‌کرد: متهم پس از دستگیری وقتی با مدارک پلیسی مواجه شد، صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به هک سرویس اینترنت پرسرعت ۱۱۰ شهروند اعتراف کرد.

خسروی با بیان اینکه متهم انگیزه عمل مجرمانه خود را سودجویی و استفاده رایگان از سرویس اینترنت پرسرعت دیگران اعلام کرده خاطرنشان کرد: پرونده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی گفت: کاربران باید در استفاده از اینترنت و سرویس‌های مختلف اینترنتی از نرم‌افزارهای امنیتی مطمئن و ایمن استفاده کنند و نرم‌افزارهای امنیتی و فایروال‌های نصب شده در رایانه خود را همواره به روز نگهدارند.

رییس پلیس فتای استان اصفهان تأکید کرد: کاربران موارد امنیتی و دیواره‌های آتشین سخت‌افزارهای ارتباطی خود نظیر مودم‌های ADSL را در استفاده از شبکه اینترنت تنظیم و کنترل کنند و در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به شناسایی و پاکسازی رایانه شخصی خود با استفاده از نرم‌افزارهای ضد ویروس اقدام کنند.

خسروي با بيان اينكه توجه به توصيهها و هشدارهاي پليس فتا ميتواند كاربران را در برابر مجرمان مصون نگهدارد از شهروندان خواست با مشكوكشدن به هر نوع سوء استفاده غيرمجاز از سرويس اينترنت خود سريعاً موضوع را با پليس فتا در ميان بگذارند.