به گزارش افکار نیوز به نقل از ایسنا،حميدرضا آذرنگ كه در سيامين جشنواره تئاتر فجر جايزه نمايشنامهنويسي بخش مسابقه بينالملل را دريافت كرده است، گفت: هيچ جا به ما اسكناس، دلار نميدهند!

این نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر با بیان این مطلب گفت: ای کاش جشنواره تئاتر فجر جایزه ریالی به ما داد تا این همه دردسر نکشیم چون در حال حاضر هر جا چک‌های دلاری را می‌بریم، اسکناس دلار به ما نمی‌دهند و می‌گویند بروید بانک و ریال بگیرید!

آذرنگ اضافه کرد: این جایزه اسمش دلار است اما رسماً ریال است اما ای کاش به جای دلار، ریال می‌دادند که این همه دردسر نداشته باشیم.

او که به خاطر نمایشنامه «دو لیتر در دو لیتر صلح» این جایزه را گرفته است، درباره اجرای عمومی نمایشش گفت: قرار است نمایش ما از نیمه فروردین ماه در تالار چهارسو تئاتر شهر به صحنه برود.

وی درباره تغییرات احتمالی در گروه اجرایی این نمایش متذکر شد: با توجه به اینکه همزمان با اجرای ما پانته‌آ‌پناهی‌ها مشغول بازی در نمایش دیگری است، الهام کردا جایگزین او شده و به گروه ما پیوسته است.

به گزارش ایسنا، نمایش «دو لیتر در دو لیتر صلح» با بازی فرزین صابونی، الهام کردا، رامین سیاردشتی، سهیلا صالحی و با هنرمندی بهرام شاه‌محمدلو و راضیه برومند به صحنه می‌رود.

طراحی صحنه نمایش را سیامک احصایی و طراحی لباس آن را ساناز بیان بر عهده دارند.

این نمایش در سی‌امین جشنواره تئاتر فجر در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت و با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد.

حمیدرضا آذرنگ برای اجرای این نمایش جایزه بهترین نمایشنامه‌نویسی بخش مسابقه بین‌الملل و برای بازی در نمایش «خون رقصه» جایزه بهترین بازیگر مردم بخش مسابقه ایران را گرفت.

آذرنگ اين روزها مشغول بازي در نمايش جنوب از شمال غربي نوشته و كار ايوب آقاخاني است كه هر شب ساعت ۲۰ در تالار سايه تئاتر شهر اجرا ميشود.