به گزارش شرق، ماموران كلانتري تهرانپارس ساعت ۲:۳۰ روز ۲۹ آذر از طريق مركز فوريتهاي پليسي در جريان زورگيري يك دستگاه خودرو تويوتا كمري قرار گرفتند.

با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های مقدماتی مشخص شد، مالک ۴۶ ساله خودرو به نام «حسین» حین درگیری با سارقان از ناحیه شکم به شدت دچار آسیب و جراحت شده است. این دکتر داروساز یک ساعت بعد از سرقت به علت پارگی عروق در بیمارستان جان باخت و به این ترتیب کارآگاهان جنایی مسوولیت تحقیق در این خصوص را برعهده گرفتند. آنها ابتدا به تحقیق از اهالی محل وقوع دزدی پرداختند و آنها توضیح دادند، حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد روز حادثه، ناگهان با شنیدن صدای دزد دزد از خانه بیرون آمدند و مقتول را در حالی ‌که از در سمت راننده آویزان و با سارقان درگیر بود، مشاهده کردند. همچنین مشاهده کردند یکی از سارقان که پشت فرمان خودرو تویوتا کمری قرار داشت، با افزایش سرعت و زدن مقتول به خودروهای پارک شده در کنار خیابان، باعثپرت شدن وی روی زمین شد. هیچ یک از این شاهدان چهره دزدان را ندیده بودند و فقط متذکر شدند، سارقان پس از سرقت با رها کردن یک پراید از محل متواری شدند.
مشخصات خودرو پراید که در نزدیکی محل جنایت متوقف شده بود، توسط ماموران مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد این اتومبیل همان شب حادثه، در اتوبان شهید محلاتی خیابان غیاثی از مقابل خانه مالک آن به سرقت رفته است.

در شرایطی که تحقیقات مقدماتی برای شناسایی و دستگیری قاتلان در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و مشخصات خودرو مسروقه نیز در اختیار تمامی واحدهای انتظامی سراسر کشور قرار گرفته بود، اطلاعات تازه‌ای به دست آمد و افسران جنایی متوجه شدند، یکی از اشرار سطح یک تهران که جوانی ۲۷ ساله به نام «محسن» است، با یک دستگاه خودرو تویوتا کمری سفید رنگ برای خرید و فروش ماده مخدر شیشه به خیابان ۱۷ شهریور رفته است. با بررسی مشخصات خودرو مشخص شد، این اتومبیل همان تویوتا کمری سرقت‌شده در منطقه تهرانپارس است. اطلاعات به دست آمده از سوابق محسن فاش کرد، این متهم از مجرمان سابقه‌داری است که در سال‌های گذشته بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شرارت، مزاحمت، رابطه نامشروع، درگیری با ماموران، حمل و استفاده از سلاح سرد و… دستگیر و روانه زندان شده است و در حال حاضر نیز تحت تعقیب پلیس آگاهی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار دارد.
سرانجام محسن ساعت ۱۵ روز هفتم بهمن در منطقه سرچشمه و در زمان سوار شدن به یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید رنگ، طی درگیری با ماموران دستگیر و از وی یک قبضه چاقوی شکاری کشف شد. محسن ابتدا مدعی شد، در سرقت تویوتا هیچ نقش و مشارکتی نداشته و خودرو توسط دو برادرش به اسامی «علی» و «عباس» به سرقت رفته و در اختیار او قرار گرفته است.
در همان حال که ماموران درباره علی و عباس تحقیق می‌کردند، خبر رسید مجرم ۲۶ ساله‌ای به نام «حامد» معروف به سیاساکتی در میدان فردوسی دستگیر شده است. حامد سوار بر یک آزرای مسروقه با ۱۵ اتومبیل تصادف کرده و در حال فرار از دست آنها بود که ماموران سر رسیدند و وی را بازداشت کردند. این متهم در بازجویی‌ها اعتراف کرد، آزرا را با همدستی عباس و علی در یک تصادف صوری سرقت کرده است. او همچنین اعتراف کرد در منطقه نیاوران با یک پراید مسروقه با آزرا تصادف کردند و سپس خودروی مدل بالا را ربودند و چون عابربانک‌های مالباخته نیز در ماشین بود، ظرف یک ساعت با استفاده از آنها صد میلیون تومان طلا و انواع لوازم صوتی و تصویری خریدند. این متهم در ادامه به سرقت تویوتا کمری در تهرانپارس اعتراف کرد و گفت در این دزدی نیز از شگرد تصادف صوری استفاده کردند.

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص علی و عباس، کارآگاهان درصدد دستگیری این دو برادر درآمدند. این در حالی بود که علی پیش از این، به اتهام شرارت و ایجاد درگیری در داخل قهوه‌خانه‌ای در چهارراه دروازه دولاب و استفاده از سلاح سرد تحت تعقیب پلیس قرار داشت و در نهایت ساعت ۱۵:۱۵ روز پنجم اسفند در خیابان خضرایی دستگیر شد. او در زمان دستگیری تلاش کرد، از طریق پشت‌بام خانه‌های اطراف متواری شود اما در یک تعقیب و گریز و با تیراندازی هوایی ماموران به دام افتاد.

با انتقال علی به اداره ویژه مبارزه با قتل پلیس آگاهی، وی در اظهارات خود گفت به هیچ عنوان در سرقت تویوتا کمری نقشی نداشته و برادر ۲۵ ساله‌اش به همراه حامد این دزدی را انجام داده. با توجه به اعترافات علی، مخفیگاه برادر وی شناسایی و او دو روز بعد دستگیر شد. او حضورش در سرقت تویوتا را قبول کرد و گفت راننده این خودرو در زمان فرار و کسی که مالباخته را به اتومبیل‌های پارک شده، کوبید حامد بود.

حامد وقتی بار دیگر پشت میز بازجویی نشست، به قتل دکتر داروساز اعتراف کرد و گفت: «بعد از سرقت یک پراید، در حال گشت‌زنی در سطح شهر بودیم که به حوالی تهرانپارس رسیدیم. در محل حادثه به عمد با یک تویوتا کمری که راننده آن در حال پارک خودرو بود، تصادف کردیم و زمانی‌که راننده تویوتا پیاده شد، من نیز از ماشین پیاده شدم و پس از کمی جر و بحثبا وی ناگهان پشت فرمان تویوتا کمری نشستم و قصد فرار داشتم در همین زمان عباس نیز به دلیل آنکه خودرو پراید خاموش شده بود، به سرعت سوار تویوتا کمری شد و در حالی ‌که راننده تویوتا همچنان مقاومت می‌کرد و از مردم و همسایگان کمک می‌خواست و از سمت در راننده نیز آویزان شده بود شروع به حرکت کردم تا اینکه پس از چند ده متر مقتول به زمین افتاد و ما نیز از آنجا به سمت چهارراه پارک وی رفتیم و فردای آن روز ماشین را به علی(برادر عباس) تحویل دادیم و او نیز خودرو را به محسن داد.»

بنابر اين گزارش در حال حاضر متهمان در بازداشت به سر ميبرند و تحقيقات از آنها ادامه دارد.