به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا،داوود براتي معاون پيشگيري آتشنشاني تهران اين خبر را در نخستين جشنواره ايمني دانشآموزان كه روز گذشته در سالن اصلي برج ميلاد برگزار شد، عنوان كرد.

وی گفت: چند روز پیش یک دانش‌آموز که مواد محترقه دست‌ساز را در جیبش گذاشته و با خود حمل می‌کرد، هنگام بالا رفتن از پله سر خورد و انفجار مواد محترقه موجب شد او بر اثر شدت صدمات وارده در بیمارستان فوت کند.

به گفته براتی، در حادثه دیگری نیز دانش‌آموزی فشفشه‌ای روشن به زیرزمین همسایه‌شان انداخته بود که فشفشه روی مواد سوختنی و آتش‌زای موجود در زیرزمین آن خانه افتاده و باعثآتش‌سوزی شده بود.

وی با اشاره به این که آتش‌نشان‌ها روزانه به ۱۶۰ ماموریت فراخوانده می‌شوند، گفت: این عملیات‌ها به منظور کمک‌رسانی، نجات و اطفای حریق است و حدود ۸۰ درصد حادثه‌دیدگان روز‌های پایانی سال را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

براتی تصریح کرد: در چهارشنبه آخر سال والدین وظیفه مهمی بر عهده دارند تا با کنترل فرزندان خویش آنها را از آسیب هایی که ممکن است بر اثر استفاده از مواد محترقه پیش آید حفظ کنند زیرا بی توجهی به این موضوع لطمات جبران نا پذیری در پی دارد.