به گزارش افکارنیوز به نقل از شرق،ساعت ۲۲ شامگاه دوشنبه زن و مردی میانسال پیکر غرق در خون دختری جوان را به بیمارستان پیامبران تهران رساندند و پزشکان در حالی مداوای این دختر را آغاز کردند که خون زیادی از او رفته بود و امیدی به زنده ماندن او نبود. دقایقی بعد دختر روی تخت بیمارستان جان باخت و از آنجا که اثر وارد شدن ضربه چاقو به سینهاش مشهود بود مسوولان بیمارستان در تماس با مرکز فوریتهای پلیسی موضوع را اطلاع دادند. به این ترتیب گروهی از کارآگاهان به دستور بازپرس ویژه قتل به بیمارستان رفتند و تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. آنها فهمیدند مقتول دختر ۱۷سالهای به نام فهیمه است که توسط والدینش به مرکز درمانی انتقال یافته است.

وقتی اولیای این دختر تحت بازجویی قرار گرفتند پدر او به قتل اقرار کرد و گفت ناخواسته دخترش را کشته است. مرد میانسال بعد از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در بازجویی‌های تخصصی جزییات قتل را شرح داد. او گفت: «فهیمه مدتی قبل به مادرش گفته بود قرار است پسری به نام محمود به خواستگاری‌اش بیاید. وقتی من در جریان موضوع قرار گرفتم پیش خودم فکر کردم بهتر است قبل از برگزاری مراسم خواستگاری کمی درباره محمود تحقیق کنم. در این مرحله و بعد از پرس‌وجو از افرادی که خواستگار دخترم و خانواده‌اش را می‌شناختند، فهمیدم آنها از نظر فرهنگی تفاوت زیادی با ما دارند و محمود شوهر مناسبی برای فهیمه نخواهد بود.»

این مرد ادامه داد: «من همان موقع نظرم را اعلام کردم اما فهیمه برای این وصلت اصرار زیادی داشت. به ناچار موافقت کردم تا مراسم خواستگاری برگزار شود. با این کار موافقت کردم تا شاید به نتایج مثبتی برسم اما شب حادثه وقتی با خانواده محمود صحبت کردم، فهمیدم تصمیم قبلی‌ام درست بوده و همچنان باید با این ازدواج مخالفت کنم به همین دلیل وقتی خانواده خواستگار نظرم را پرسیدند من کاملا منطقی دلایلی را برایشان ذکر کردم و گفتم ازدواج محمود و فهیمه به صلاح نیست. در این هنگام خواهر خواستگار که از حرف‌هایم ناراحت شده بود به دخترم توهین کرد و نسبتی ناروا را درباره او به کار برد. این حرف من را به شدت خشمگین کرد و مجبور شدم آنها را از خانه بیرون کنم.»

مرد متهم به قتل در ادامه اظهاراتش گفت: «بعد از رفتن خواستگاران، دخترم که از وضعیت پیش‌آمده رنجیده بود و از طرفی به دلیل علاقه به محمود همچنان به ازدواج با وی اصرار داشت لباس‌هایش را پوشید تا به نشانه اعتراض خانه را ترک کند. این موقع بود که همسرم به طرف آشپزخانه دوید. او چاقویی را برداشت و جلو در راه فهیمه را سد کرد و به او گفت اگر پایش را از خانه بیرون بگذارد او را می‌کشد اما دخترم هنوز می‌خواست از منزل بیرون برود و جر و بحثفایده‌ای نداشت. در این اثنا من از کوره دررفتم و در یک لحظه نتوانستم خودم را کنترل کنم برای همین چاقو را از دست همسرم گرفتم و ضربه‌ای به دخترم زدم. من نمی‌خواستم دخترم بمیرد و در آن لحظه اصلا متوجه کارم نبودم.»

پدر فهیمه حرف‌هایش را این طور به پایان رساند: «وقتی دخترم دچار خونریزی شد به سرعت او را به بیمارستان رساندیم و در طول راه مرتب دعا می‌کردم اتفاقی برای فهیمه نیفتد اما پزشکان نتوانستند کاری برای نجات او انجام بدهند و وی جانش را از دست داد.» بنا بر این گزارش با روشن شدن جزییات قتل، متهم به دستور بازپرس شاهنگیان بازداشت شد و در اختیار کارآگاهان قرار گرفت تا تحقیقات از وی تکمیل شود.