به گزارش افکارنیوز، 'محمود مظفر' روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۳۰ هزار و ۴۴۸ نفر در معرض حوادث به وقوع پیوسته از ابتدای طرح ملی امداد و نجات نوروزی - ۲۵ اسفند ماه سال گذشته - تا كنون قرار داشته اند كه با تلاش امدادگران این جمعیت، ۱۳۰ هزار و ۳۰۹ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

این مقام مسوول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: در ۱۰ روز گذشته، ۱۱ هزار و ۵۷۷ نفر در حوادثیادشده دچار مصدومیت شدند و از این تعداد یک هزار و ۱۵۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و مابقی را امدادگران هلال احمر به صورت سرپایی مداوا کردند.

بر اساس این گزارش، طرح ملی امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته - ۱۳۹۰ - آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.

طرح ملی امداد و نجات نوروزی با استقرار یک هزار و ۲۴۵ پایگاه و پست امدادی در سراسر کشور اجرا می شود که از این تعداد ۳۸۹ پایگاه ثابت و ۸۵۶ پایگاه موقت هستند.

بنابر اعلام مسوولان جمعیت هلال احمر، در طرح امسال تعداد پایگاه های ثابت و سیار با افزایشی ۵۰ درصدی رو به رو بوده است.

در طرح یاد شده، ۵۷ خودروی كمك دار ، ۱۱۹ خودروی نجات، ۳۱ خودروی آرگو ، ۲۱ تریلی ، ۱۷ كامیونت حمل مواد، ۱۳۹ ست نجات و ست كوهستان ، ۱۳۹ كپسول آتش نشانی و ۱۵ ست نجات دریا در اختیار استان ها قرار گرفته است.