به گزارش افکارنیوز، سرهنگ افضل گلزاری در گفتگو با مهر گفت: ساعت ۱۰ شب شنبه ۱۲ فروردین امسال صدای شلیک چند گلوله سکوت محله ای را در شهرستان رباط کریم شکست. اهالی وقتی از خانه های خود خارج شدند دو پسر جوان را دیدن که در حال فرار از محل بودند. مردی که در محل طلافروشی داشت با فریاد " دزد، دزد" از اهالی خواست دو پسر جوان را دستگیر کنند. یکی از متهمان در محاصره مردم گرفتار شد و به دام افتاد.

سارق دیگر نیز با تهدید اسلحه و با یکدستگاه موتورسیکلت از محل گریخت که پس از دقایقی از سوی ماموران کلانتری ۱۴ ابوطالب دستگیر شد.

ماموران پس از حضور در محل با پیکر غرق در خون یکی از اهالی روبرو شدند که مرد میانسال سریع به بیمارستان منتقل شد. اما به علت اصابت گلوله به سرش و شدت جراحات جان سپرد.

در ادامه متهمان و شاکی برای تحقیقات به اداره آگاهی رباط کریم منتقل شدند که مرد طلافروش به ماموران گفت: دقایقی قبل از سرقت در حالی که قصد بستن مغازه را داشتم دیدم دو نفر نقاب دار با یک دستگاه موتورسیکلت هوندای قرمز رنگ روبروی بلوار پارک کرده و با ورود به مغازه یکی از آنها با تهدید سلاح مرا بیرون نگه داشت و نفر دوم پشت ویترین رفته، شروع به جمع آوری طلاجات داخل نایلون سبز رنگ می کرد.

در این فاصله من از فرصت استفاده کرده و از محل گریختم. یکی از سارقان با اسلحه ای که همراه داشت به سوی من شلیک کرد. یکی از گلوله ها به مرد عابری که در حال عبور از محل بود اصابت کرد و غرق در خون روی زمین افتاد. در ادامه اهالی که از طریق صدای شلیک گلوله و فریادهای من متوجه ماجرا شده بودند به کمکم آمده و یکی از سارقان را دستگیر کردند.

در ادامه کارآگاهان به تحقیق از سارق تیرانداز پرداختند که او در تشریح ماجرا گفت: حدود سه ماه قبل تصمیم به سرقت طلافروشی گرفتیم. برای اجرای نقشه مان یک قبضه اسلحه کلت خریدیم. همچنین یک اسلحه قلابی تهیه کردیم. برای اینکه ردی از خود باقی نگذاریم قبل از دستبرد به طلافروشی یک دستگاه موتوسیکلت سرقت کردیم. امشب چند بار محل را بررسی کردیم. مرد طلافروش تا دیروقت در مغازه اش بود و این کار ما را برای سرقت راحت می کرد زیرا محل خلوت تر شده بود. وقتی او قصد تعطیلی مغازه را داشت با تهدید وارد مغازه شدیم. در حال جمع کردن طلاها بودیم که او از دستانم گریخت من هم شروع به تیراندازی کردم که گلوله ای به یک عابر اصابت کرد.

سرهنگ گلزاری گفت: متهمان به نام های محمد و جعفر هر دو ۲۷ ساله با همکاری خوب مردم و حضور به موقع پلیس قبل از فرار دستگیر شدند که تحقیقات از آنها در اداره آگاهی رباط کریم ادامه دارد.