به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، ابراهيم ۳۲ ساله متهم است ۲۳ دي ماه سال ۸۸ به بهانه خريد يک دستگاه سمند راننده آن را به خانه اش در سه راه آذري تهران کشانده و با تهديد طعمه خود را خفه کرده بود.

او پنجم بهمن سال ۸۸ زمانی که برای اعلام سرقت خودرو با یک قولنامه جعلی به کلانتری رفته بود در آنجا دستگیر و به جرم خود اعتراف کرد.

در ادامه با بازسازی صحنه قتل و تکمیل تحقیقات پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز جلسه محاکمه به ریاست قاضی همتیار رئیس شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری برگزار شد که در ابتدای جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: ابراهیم که دارای سوابق کیفری است متهم مباشرت در قتل عمدی نصرت الله، اخفای جسد مقتول و همچنین سرقت مقرون به آزار یک دستگاه سمند است.

با توجه به اعترافات متهم، تایید سلامت روانی او از سوی پزشکی قانونی، بازسازی صحنه جنایت و کشف اموال مسروقه بزهکاری او محرز بوده و از دادگاه تقاضای مجازات قانونی دارم. در ادامه اولیای دم با حضور در جایگاه اعلام کردند برای قصاص مرد جنایتکار حاضر هستم سهم فقیر مقتول را پرداخت کنم سپس رئیس دادگاه اتهامات ابراهیم را به او تفهیم کرد و از متهم خواست به دفاع از خود بپردازد.

ابراهیم پس از حضور در جایگاه با قبول تمام اتهاماتش گفت: به دلیل قرصهایی که در زندان مصرف می‌کنم حافظه ام ضعیف شده است اما تا آنجایی که به خاطر بیاورم روز حادثه را تشریح می‌کنم.

وی ادامه داد: صبح روز حادثه خودرو مقتول را در میدان آزادی به صورت دربستی کرایه کردم در طول مسیر راننده ادعا کرد قصد دارد خودرواش را بفروشد من هم در یک لحظه نقشه سرقت به ذهنم خطور کرد و گفتم حاضرم خودرو را بخرم به همین خاطر ابتدا به خانه او در کرج رفتیم و پس از برداشتن مدارک خودرو به خانه من در سه راه آذری آمدیم در آنجا او را با کارت تهدید کردم و دست و پایش را با نوار چسب بستم بعد هم با تکه پارچه‌ای او را خفه کردم.

رئیس دادگاه: پس از قتل جسد را کجا رها کردید؟

متهم به قتل: بلافاصله پس از جنایت یک ساک دستی بزرگ خریدم و جسد را داخل آن مخفی کردم سپس با یک خودرو دربستی ساک حاوی جسد را به ترمینال غرب برده و با اتوبوس آن را به قزوین منتقل کردم آخر سر هم ساک را در کنار پلیس راه قزوین رها کرده و به تهران بازگشتم.

رئیس دادگاه: چرا جسد را با خودرو مقتول انتقال ندادی؟

متهم به قتل: مقتول هیکل تنومندی داشت و به تنهایی نمی توانستم ساک را جابجا کنم به همین خاطر با کمک راننده خودرو دربستی و باربری در ترمینال غرب جسد را جابجا کردم.

رئیس دادگاه: چگونه دستگیر شدی.

متهم به قتل: چند روز پس از قتل متوجه شدم خودرو به سرقت رفته به همين خاطر قولنامه جعلي را برداشته و براي شکايت به کلانتري رفتم که در آنجا ماموران مرا به اتهام قتل دستگير کردند. پس از آخرين دفاعيات متهم و وکيل مدافعش رئيس دادگاه ختم رسيدگي به اين پرونده را صادر کرد و همراه ۴ قاضي مستشار براي صدور حکم وارد شور شدند.