به گزارش افکارنیوزبه نقل از آويني فيلم: با آغاز سال جديد تا به امروز كه بيش از يك ماه مي گذرد، سيما نتواسنته با سريال يا مجموعه اي مخاطب را همراه خود كند. هر چند انتظار مي رفت كه همراه با نام گذاري سال جديد، رسانه ملي به عنوان تنها تريبون جمهوري اسلامي به رسالت خود عمل كند و اقدام به ساخت مجموعه هايي متناسب با نام سال نمايد اما علنا مي بينيم كه چنين اتفاقي رخ نداده است.

در این بین که مخاطب گریزان از شبکه های تلویزیونی شده می بینیم سریال های قدیمی جاپای خود را میان مردم باز کرده است. اینکه چرا مردم رو به سریال ها و مجموعه های قدیمی آورده اند جای سوال است.
دلیل این امر را از داریوش ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون جویا شدیم.

وی در این باره به " آوینی فیلم " گفت: من تمام سریال های تلویزیون را نگاه نمی کنم چون مشغله هایم زیاد است اما مطالبی که درباره ی سریال های سیما از رسانه ها خوانده ام و گاها نگاه کرده ام حاکی از ضعف در این سریال هاست.

این بازیگر توانمند با اشاره به مجموعه " مسیر انحرافی " تصریح کرد: من سریال مسیر انحرافی را ندیده ام و قضاوت هم نمی کنم اما یکی از بازیگران این مجموعه در پاسخ به خبرنگار یک روزنامه گفته بود فیلم ما با لاست شباهتی ندارد. من می خواهم بگویم حتما مخاطب یک چنین حسی پیدا کرده است وگرنه چرا چنین سوالی مطرح می شود.

ارجمند ادامه داد: سریال های قدیمی با اعتبار و اعتماد بیشتری ساخته می شد و هنرپیشه های متفاوت و توانمندی داشت ولی الان طوری است که هر کسی بامزه است می آید بازی می کند و این از ارزش کار می کاهد.

در پایان این مصاحبه نظر داریوش ارجمند را درباره ی سریال های تاریخی و قوت آنها نسبت به سریالهای دیگر جویا شدیم که بیان داشت: مجموعه ی امام علی(ع) که یکی از موفق ترین سریال های تلویزیونی و تاریخی کشور است و به زعم کارشناسان از سریال مختارنامه هم قویتر بوده است تنها یک بار از سیما پخش شده است و من دلیل این مطلب را نمی دانم.

وی اظهار داشت: آقای صافی زمانی که آمدند اعتقاد داشتند این مجموعه باید از شبکه ی جوان پخش شود اما نشد. به نظر من کارهایی که در باب مجموعه های تاریخی انجام می شود بسیار پربیننده و خوب است و الان هم در حال حاضر کارهایی با محتوای تاریخی در حال ساخت است.

ارجمند افزود: من مي خواهم نكته اي را در پايان به شما بگويم، اگر برخي از اين سريال هاي تلويزيوني به سينما برود و مخاطب حاضر مي شود براي ديدن آن هزينه كند؟ چون هنگامي كه شما از سيما نگاه مي كنيد در خانه ايد و مشغول كاري و اين فيلم ها را نگاه مي كنيد. آيا مردم حاضرند براي اين مجموعه ها پول بپردازند؟