به گزارش روابط عمومی سامانه مشاوره دکترهمراه، در دوران بارداری بدن خانم‌ها دچار تغییرات ایمنی و فیزیولوژیکی می‌شود که ممکن است آن‌ها را در مقابل عفونت‌های تنفسی ویروسی از جمله کووید-19 حساس‌تر سازد.

بر اساس این گزارش، در مورد پیامدهای نامطلوب ابتلا به این ویروس در دوران بارداری اطلاعاتی در دسترس نیست، اما ابتلا به عفونت ناشی از سایر ویروس‌های کرونا در دوران بارداری می‌تواند منجر به از دست رفتن بارداری از جمله سقط جنین و زایمان زودرس شود. تب بالا به خصوص در سه ماهه اول بارداری می‌تواند خطر نقایص خاص به هنگام تولد را افزایش دهد.

براساس این اطلاع، با توجه به اینکه این ویروس عمدتا از طریق تماس نزدیک با شخص آلوده از طریق قطرات تنفسی گسترش می‌یابد، توصیه می‌شود خانم‌های باردار تا حد امکان در خانه بمانند و از حضور غیر ضروری در مکان‌های عمومی از جمله مطب پزشک، درمانگاه و بیمارستان خودداری کنند.

به گفته سرپرست سامانه مشاوره دکترهمراه، در دوران بارداری ممکن است سوالات متعددی برای مادر باردار ایجاد شود که مستقیما با سلامت مادر و جنین در ارتباط است، مادران باردار می‌توانند سوالات خود را از طریق سامانه مشاوره دکترهمراه به صورت مستقیم از کارشناسان مربوطه بپرسند.

وی در ادامه گفت: «به دلیل شیوع ویروس کرونا این سامانه، تخفیف‌های بسیار مناسبی بر تعرفه‌ها اعمال کرده است تا در این شرایط بحرانی امکان تماس با کارشناس برای مادران آسان‌تر شود.»

او درباره برنامه‌های بعدی مجموعه نیز اظهار داشت: «سامانه مشاوره دکترهمراه یکی از زیرمجموعه‌های موسسه دانشنامه فرزند است و همکاران در دانشنامه در هفته‌های اخیر تمام پتانسیل خود را بر روی این موضوع متمرکز کرده‌اند. امید که این شرایط بحرانی هر چه سریع‌تر مدیریت شود و خانم‌ها بهترین دوران بارداری را پشت سر بگذارند.»

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و حل مشکلات پزشکی خود، می‌توانند به وبسایت سامانه مشاوره دکترهمراه به نشانی drhamrah.com مراجعه یا در هر ساعتی از شبانه روز، از طریق شماره 02170701040 با کارشناسان سامانه دکترهمراه تماس بگیرند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با دنبال کردن سایت و صفحات اجتماعی دانشنامه فرزند به آدرس farzand.net روزانه اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کرده و از اخبار مربوطه به دور از حواشی و خبرهای غیر رسمی مطلع شوند.


انتشار محتوا:اخبار رسمی