مدیرکل امور آموزش و کارآموزی سازمان پزشکی قانونی می‌گوید: 90درصد این اتفاقات و تلفات می‌تواند با رعایت اصول ایمنی در محیط کار و استفاده از ابزارآلات صنعتی ایمن رخ ندهد، مصدومیت‌هایی که موقتی یا همیشگی، افرادی را از کار افتاده و نان‌آورانی را خانه‌نشین می‌کند.

بخش عمده‌ای از این حوادث به دلیل سهل انگاری و رعایت نکردن اصول ایمنی کار اتفاق می‌افتد البته این حوادث با تمهیدات جدی از سوی کارگر یا کارفرما و حفظ سلامت محیط کار و دستگاه‌ها و تجهیزات ایمنی قابل پیشگیری است.

عباس مینوی، مدیرکل امور آموزش و کارآموزی سازمان پزشکی قانونی کشور به خبرنگاران می‌گوید: در 10سال گذشته (138۸ تا 139۷)، 15 هزار و 997 نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که 15 هزار و 767 نفر از این افراد مرد و 230 نفر زن بودند.

او می‌افزاید: در 10 سال گذشته بیشترین آمار تلفات حوادث کار در سه استان تهران با 3 هزار و 371، اصفهان با هزار و 383 و خراسان‌رضوی با 880 فوتی ثبت شده‌است که در مجموع 5 هزار و 634 نفر از تلفات را در برمی‌گیرد.

این اخبار را که می‌توان تحت عنوان فاجعه یاد کرد، تبدیل به یکی از اخبار‌های روزمره زندگی‌ همه شده‌ است.

سالانه بخش زیادی از بودجه سازمان حوادث غیرمترقبه صرف حوادث ناشی از کار با دستگاه‌های غیراستاندارد و رعایت نکردن اصول اولیه ایمنی می‌شود.

اما چه راهکاری دارد؟

به نقل از مدیرکل امور آموزش و کارآموزی سازمان پزشکی قانونی: با رعایت کردن اصول ایمنی و آموزش کامل کار با دستگاه‌ها قبل از شروع کار صنعتگر می‌توان این آمار و ارقام را تا ۳۰درصد کاهش داد.

اما استفاده ‌از لوازم و ابزارآلات صنعتی استاندارد با درجه کیفیت مناسب می‌تواند این خطرات را تا ۷۰درصد کاهش داده و بازدهی و کارایی صنعتگر را نیز تا ۶۰درصد ارتقا دهد.

گروه صنعتی شاهرخ، با نام تجاری شاهرخ با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه‌­ مصنوعات فلزی با هدف ساخت و تولید مبلمان صنعتی مفتخر است به عنوان سازنده انواع جعبه ابزارهای کارگاهی، میز کار حرفه‌ای، کمدهای صنعتی، جعبه ابزارهای مونتاژکاری، قفسه‌های انبارشی، محافظ قالب برک و پانچ، محافظ کلت‌های CNC، خدمت‌رسان صنعتکاران و فعالان این عرصه باشد. گروه صنعتی شاهرخ با تلاش مستمر، با تکیه بر کادری مجرب در تحقیق، اجرا و توسعه، مسیر همکاری با شرکت‌­ها و فروشگاه‌­های صنعتی معتبر داخلی و خارجی را به خوبی پیموده است.

در حال حاضر شاهرخ توانسته با آنالیز دقیق نیاز بازار داخلی و خارجی و بهره‌گیری از علم و فن‌آوری روز دنیا محصولات متنوع و با کیفیت مطلوب ارائه کند که از لحاظ کیفی دارای ایمنی بالا، سـرعت عمل در کاربری، ظرافت و زیبایی است و از این طریق توانسته به بزرگترین تولیدکننده‌ی مبلمان صنعتی در منطقه تبدیل شود.

شایان ذکر است که گروه صنعتی شاهرخ، طراح و تولیدکننده مبلمان صنعتی و ابزارآلات کارگاهی، امسال در نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت تهران حضور دارد. علاقه‌مندان می‌توانند با حضور الی  در نمایشگاه از 10 درصد تخفیف و 5 درصد از مبلغ خرید به عنوان هدیه که ویژه مصرف‌کنندگان تا پایان مهرماه ۹۸ در نظر گرفته‌ شده‌است نیز بهره‌مند شوند. این نمایشگاه از تاریخ 18 الی 21 مهر 98 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و گروه صنعتی شاهرخ در سالن  31B - غرفه 16 حضور خواهد داشت.


انتشار محتوا:اخبار رسمی