محسن پیرهادی درباره حادثه ریزش ساختمان پلاسکو که امروز اتفاق افتاد، اظهارداشت: این اولین ساختمان بلندمرتبه ایران است که 570 مغازه و 33 هزار متر بنا داشته است.

وی افزود: در طبقه همکف 14 باب مغازه و یک بانک وجود داشته است.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شهرداری تهران در 3 سال گذشته 7 اخطار به مالکین و دیگر دستگاه‌های زیرمجموعه داده است که رونوشت آن به فرمانداری، وزارت کار، وزارت کشور و دیگر دستگاه‌ها ارسال شده است.

پیرهادی اظهارداشت: این اخطاریه‌ها برای رعایت ایمنی بوده که لحاظ نشده است.

وی با بیان اینکه در قسمت اول، مالک ساختمان باید این اخطاریه‌ها را جدی می‌گرفت و نسبت به ایمن‌سازی‌های لازم اقدام می‌کرد افزود: ساختمانی که 15 طبقه است هنگامی که آتش‌سوزی در آن اتفاق می‌افتد امکان خاموش شدن آن بسیار سخت است و باید در دقایق اولیه آتش توسط دستگاه‌های ایمنی ساختمان اطفاء شود و با حضور آتش‌نشانان نسبت به اطفاء حریق، تکمیلی‌تر اقدام شود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مالکین ساختمان پلاسکو اخطاریه‌های شهرداری را جدی نگرفتند و موجب این حادثه شد.

وی افزود: 45 درصد ساختمان‌های بزرگ شهر تهران اخطاریه آتش نشانی دارند ولی هنگامی که به نکات ایمنی توجه نمی‌کنند 20 نفر از جوانان و پرسنل آتش‌نشانی در این حادثه جان خود را از دست دادند.

پیرهادی بیان داشت: در محدوده ساختمان پلاسکو، ساختمان آلومینیوم و علاالدین نیز با چنین مشکلی مواجه هستند و اگر اخطاریه‌ها را جدی نگیریم هر روز با مشکلات جدید‌تری مواجه می‌شویم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه ساختمان پلاسکو دارای 3 طبقه تجاری و مابقی آن تولیدی بوده است، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید تصمیمات لازم را درخصوص این ساختمان اتخاذ می‌کرد.