محمد باقر معتمد رئیس اتحادیه شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: برای خرید رادیاتور ، پکیج و وسایل موتورخانه در حال حاضر بهترین زمان خرید است و افزایش قیمت خاصی را همزمان با شروع فصل پاییز نخواهیم داشت، چرا که کالا به مقدار لازم در فروشگاه ها موجود است.

او ادامه داد: افزایش چشمگیری برای قیمت این محصولات نداشته ایم و این افزایش شاید نسبت به سال قبل حدود 20 درصد باشد.

معتمد گفت: با توجه به اینکه همه تصور می کنند که با ورود به فصل پاییز و برودت هوا، محصولات گرمایشی، افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد، اما باید گفت که چنین موضوعی صحت ندارد، چرا که مانند سایر اقلام دیگر که افزایش زیادی در قیمت داشتند، اما برای این محصولات افزایش قیمتی نداریم.

رئیس اتحادیه شوفاژ و تهویه مطبوع: افزایش قیمت پکیج و رادیاتور در فصل سرما نداریم

به گفته معتمد در حال حاضر حتی شرکت های فروش و نمایندگی ها محصولات خودشان را زیر قیمت مصوب می فروشند تا فشاری به مصرف کننده وارد نشود.

رئیس اتحادیه شوفاژ و تهویه مطبوع گفت: مواد اولیه هم در داخل کارخانه های ساخت رادیاتور و شوفاژ به مقدار کافی وجود دارد و هیچ گونه کمبودی ندارند، که البته این عامل خود می تواند یکی از دلایل مهم ثابت بودن قیمت ها باشد. عامل دیگری نیز که به ثبات این قیمت ها کمک می کند، بومی سازی فناوری ساخت این اقلام است.

معتمد تاکید کرد: راهبرد این شرکت ها بیشتر به سمت فروش بیشتر محصولات است تا افزایش قیمت و این تولید کنندگان علاقه مند هستند که گردش کارشان ادامه پیدا کند.

او در پایان گفت: یک آبگرمکن متوسط در بازار حدود 2 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد و متوسط قیمت پکیج حدود هشت میلیون تومان و رادیاتور آلومینیومی از حدود پره ای 100 تا 150 هزار تومان  شروع می شود. بر این اساس افزایش نسبی قیمت  آلومینیوم تاثیر آن چنانی در قیمت نداشته است.