در هر دو حالت قطعات خاصی دچار خرابی و نقص فنی می شوند که کارکرد ماکروفر با چنین حالتی منجر به سوختن و دود  کردن آنها می شود.

 در این مطلب با این که چرا ماکروفر دود می کند از هر دو قسمت داخلی و خارجی بررسی شده است. در انتها نیز تعمیرگاهی معتبر و تخصصی برای تعمیر ماکروفر از تمامی برندها و با تکنولوژی های مختلف معرفی شده است.

 لیست چهار علت دود کردن ماکروفر خارج از دستگاه

  1. سوختن کابل برق
  2. ترموستات
  3. ترانس ولتاژ بالا
  4. رله برد

1. سوختن کابل برق دستگاه

 کابل برق در مورد دستگاه مایکروفر می‌تواند به صورت دوشاخه ارت دار یا به صورت یک دو شاخه معمولی باشد. در مورد کابل دوشاخه ارت دار معمولا از یک تبدیل سه به دو شاخ کمک گرفته می شود.

زمانی که دود از قسمت خارجی مایکروفر خارج می شود ابتدا به این کابل نگاه کنید. ممکن است پلاستیک این کابل به دلیل داغ شدن زیاد از حد سوخته و شروع به دود کند‌، در اینصورت  نیاز به تعویض آن است.

 

 ترموستات، ترانس ولتاژ بالا و رله برد هر کدام در داخل خود دارای قطعات پلاستیکی هستند که ممکن است در اثر کار کردن زیاد از حد ماکروفر داغ شده و قسمت پلاستیکی شروع به سوختن و تولید دود کند.

 هر  یک از این سه قطعه جزء قطعات مهم مایکروفر هستند که برای تعویض آنها حتماً بایستی از یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب کمک بگیرید. ضمن آن که قطعه تعویضی حتما بایستی فابریک برند مایکروفر شما باشد.

سه علت دود کردن ماکروفر از داخل دستگاه

 این قطعات در داخل ماکروفر قرار گرفته‌اند لذا در صورت سوختن، تولید دود از داخل ماکروفر مشاهده می شود:

  1. محافظ اشعه
  2. کوبل زیر سینی
  3. المنت های دستگاه
  4. محافظ اشعه

31

 اگر درب مایکروفر را باز کنید و نگاهی به جداره سمت راست آن بیندازید، اولین چیزی که می بینید صفحه نسوز میکا یا همان محافظ اشعه است.

 این قطعه تنها در صورتی می سوزد که کاربر ظروف فلزی، ظروف چینی دور طلایی و یا ظروف با درپوش آلومینیومی را درون ماکروفر قرار داده باشد. همچنین  شستشوی این صفحه با مواد شیمیایی نیز باعث از بین رفتن آن می شود. 

در این صورت زمانی که مایکروفر را روشن می‌کنید بلافاصله این صفحه شروع به سوختن و دود کردن می کند.  برای حل این مشکل نیاز به تعویض محافظ اشعه است.

2.  سوختن کوبل پلاستیکی

 کوبل پلاستیکی عامل اتصال دهنده سینی ماکروفر به موتور گردان است. در صورتی که از برنامه های پخت و پز طولانی مدت استفاده کنید، چون حرارت داخل ماکروفر افزایش پیدا می‌کند ممکن است این قطعه پلاستیکی شروع به سوختن و تولید دود کند. لذا این قطعه نیز نیاز به تعویض دارد.

3.  سوختن بقایای مواد غذایی چسبیده به المنت ها

 عامل مهم دیگر در تولید دود از داخل مایکروفر به المنت های آن برمی‌گردد. هر ماکروویو بستگی به برند و مدل خود دارای ۲ تا ۶ المنت است که در قسمت بالا و پایین آن قرار گرفته است.

 زمانی که شما برای گرم کردن  مواد غذایی چرب از درپوش استفاده نکنید و یا قسمت گریل مایکروفر  را به کار بیندازید، ذرات غذا به المنت های دستگاه پاشیده می شود. در ادامه افزایش حرارت باعث سوختن چربی ها و ذرات غذا شده و در نتیجه مایکروفر دود می کند.

بهتر است تا این قسمت توسط سرویسکار مایکروفر به دقت و اصولی تمیز شود.

 تعمیرگاه تخصصی رفع مشکل دود کردن مایکروفر

 

32

اگر با مشکل دود کردن ماکروفر مواجه شده اید، تعمیرگاه تخصصی یدک تعمیر قادر به رفع تضمینی مشکل دستگاه شما با گارانتی 90 روزه است.

فرقی نمی کند که منشاء دود کردن دستگاه شما داخلی یا خارجی باشد، یدک تعمیر با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و تعمیرکاران حرفه ای، ماکروفر شما را در کوتاهترین زمان ممکن تعمیر می کند.

 خدمات یدک تعمیر کلیه مناطق ۲۲ گانه شرق، غرب، شمال و جنوب تهران را پوشش می دهد. 

برای تحویل مایکروفر معیوب خود نیازی به مراجعه حضوری نیست و جمع آوری دستگاه توسط پیک شرکت انجام می شود.

  نگران منصفانه نبودن هزینه‌ها نباشید، زیرا در یدک تعمیر کلیه هزینه ها بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه می‌شود. همچنین برای اطمینان بیشتر مشتریان، تسویه حساب با ارائه فاکتور رسمی انجام می گیرد.

 از همه مهمتر برای تعویض قطعات یدکی ماکروفر صرفا از لوازم جانبی اصل و اورجینال شرکتی استفاده می شود.

برای بهره مندی از خدمات تعمیر ماکروفر در یدک تعمیر شما می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

 همچنین می توانید فرم  درخواست خدمات تعمیر موجود در سایت یدک تعمیر را پر کرده و منتظر تماس همکاران بخش پذیرش بمانید.