همه ما به طبیعت و فضای سبز علاقه مند هستیم و دوست داریم که تا حد امکان گوشه ای از حیاط یا فضای درونی خانه را با استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی تزئین کنیم. ولی همانطور که می دانید نگهداری و مراقبت از گل ها و گیاهان طبیعی کار چندان ساده ای نیست و اگر به موقع به آنها رسیدگی نشود خیلی زود پژمرده شده و از بین می روند.

اگر شما هم مایل هستید حیاط خانه یا ویلای خود را چمن کنید ولی امکان رسیدگی مناسب و هرس کردن و آبیاری های مداوم را ندارید، پیشنهاد می کنیم از چمن مصنوعی تزئینی استفاده کنید. چمن های مصنوعی ، ظاهری کاملاً مشابه به چمن های طبیعی دارند ولی دیگر نیاز نیست که از بابت نگهداری، آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس کردن آنها نگرانی داشته باشید.

امروزه تکنولوژی تولید چمن مصنوعی بسیار پیشرفت کرده و از الیاف بسیار نرم و منعطف و با کیفیت در ساخت این محصول استفاده می شود. از نظر شکل ظاهری چمن های مصنوعی تزئینی تفاوت چندانی با چمن طبیعی ندارند و در برخی موارد تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن چمن کار چندان ساده ای نیست.

افراد زیادی از چمن مصنوعی برای تزئین بالکن و تراس، حیاط خانه و ویلا و بسیار موارد دیگر استفاده می کنند. از این چمن ها می توان برای پوشش حیاط مدرسه و مهد کودک، اتاق بازی بچه ها، تزئین پشت بام و ساخت روف گاردن های زیبا استفاده کرد.

کاربردهای بسیار زیادی برای چمن های مصنوعی تزئینی وجود دارد که ما به مهم ترین آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد و به معرفی بهترین فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی در تهران پرداخت تا اگر قصد خرید چمن مصنوعی را داشته باشید، بتوانید با خیال آسوده با کیفیت و ارزان قیمت ترین مدل چمن مصنوعی را به راحتی انتخاب کرده و خرید کنید.

انواع چمن مصنوعی تزئینی

همانطور که گفته شد، چمن های مصنوعی تزئینی دارای انواع مختلفی می باشند که می توان آنها را بر اساس نوع کاربری و یا ارتفاع الیاف تقسیم بندی کرد. ما در اینجا قصد داریم تا انواع کاربری چمن های تزئینی را به شما معرفی کنیم تا با این محصول و کاربردهای آن در تزئین فضاهای مختلف در خانه و محل کار خود آشنا شوید و اگر قصد ایجاد یک تغییر اساسی در دکوراسیون داخلی منزل خود داشته باشید، بتوانید با ارزان ترین قیمت و کم هزینه ترین روش فضای خانه و محل کار خود را به زیبایی تزئین کنید.

چمن مصنوعی تزئینی برای حیاط خانه

معمولاً اولین جایی که پیش از ورود به داخل منزل شما به چشم می آید حیاط خانه تان است. حیاط خانه به عنوان محل ورودی اصلی ساختمان می تواند نقش بسیار زیادی در زیبایی منزل شما داشته باشد. بنابراین توجه به این قسمت از ساختمان حتماً اهمیت دارد.

برای حیاط خانه کفپوش های متعددی وجود دارند که می توانید بنابر نیاز و سلیقه خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید. به عنوان مثال بیشتر خانه ها از موزاییک برای پوشش کف حیاط استفاده می کنند و برخی هم حیاط هایی با کفپوش بتنی دارند. اما اگر می خواهید یک حیاط زیبا و سرسبز داشته باشید، هیچ چیز بهتر از نصب چمن مصنوعی برای حیاط خانه نیست. این چمن ها که یکی از انواع چمن های تزئینی هستند، دارای تراکم بسیار بالایی بوده و با داشتن ظاهری کاملاً طبیعی بع زیبایی خانه شما می افزایند.

برای خانه های ویلایی می توانید از چمن مصنوعی بین سنگ استفاده کنید. این نوع چمن بصورت برش های طولی و باریک تهیه می شوند و برای پرکردن فضای بین سنگ ها، موزاییک ها و واش بتن بسیار مناسب هستند. اگر از چمن مصنوعی بین سنگ برای تزئین حیاط خانه تان استفاده می کنید حداقل باید چمن هایی که دارای ارتفاع 25 میلیمتر هستند را انتخاب کنید زیرا باید حداقل 1 سانتیمتر ارتفاع الیاف چمن مصنوعی از سنگ ها بیشتر باشد تا حیاط خانه شما نمای زیباتری داشته باشد.

چمن مصنوعی برای بالکن

فضای تراس یکی از مکان هایی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد. انواع بالکن های کوچک و بزرگ می توانند نقش بسیار مهمی در زیباتر شدن فضای خانه شما باشند. ایده نصب چمن مصنوعی برای بالکن یکی از بهترین روش ها برای استفاده از تراس به عنوان محیطی برای استراحت کردن و حتی مطالعه است.

چمن مصنوعی برای بالکن

اگر بالکن خانه شما کوچک است می توانید با استفاده از چمن مصنوعی تزئینی برای پوشش کف تراس محلی برای بازی کودکانه فرزندانتان ایجاد کنید. اما برای بالکن های بزرگ که فضای بیشتری دارند، می توانید با نصب چمن مصنوعی تزئینی کف تراس محلی برای استراحت و گذران اوقات فراغت در کنار خانواده و دوستان تان داشته باشید.

بهتر است بجای انبار کردن وسایل دور ریختنی در بالکن ها به فکر ایجاد یک تغییر اساسی باشید و با ترکیب چمن مصنوعی و گل ها و گیاهان طبیعی، محیطی زیبا درست کنید و با چیدن چند میز و صندلی در آن محلی برای صرف صبحانه در جمع گرم خانواده تان ایجاد کنید.

همچنین می توانید دیوارهای اطراف بالکن را با استفاده از محصولات دیوار سبز مصنوعی پوشش دهید که نوع دیگری از چمن های مصنوعی تزئینی هستند و بسیار زیبا بوده و ظاهری طبیعی و دلچسب دارند.

چمن مصنوعی روف گاردن

چرا از پشت بام خانه تان به عنوان محلی برای تفریح و سرگرمی خود و خانواده تان استفاده نمی کنید؟ امروزه و با گسترش شهر نشینی و متراکم شدن جمعیت در شهرهای بزرگ، فضای سبز مناسب که نزدیک محل زندگی افراد باشد بسیار کم تر دیده می شود. بنابراین شما می توانید با خرید چمن مصنوعی برای پشت بام خانه خود یک فضای سبز اختصاصی و زیبا داشته باشید و از گذران اوقات فراغت و استراحت همراه با دوستان تان احساس آرامش و لذت بیشتری داشته باشید.

امروزه ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری بسیاری وجود دارند که از چمن منصوعی برای ساخت روف گاردن استفاده می کنند. روف گاردن یا باغ روی سقف یکی از موارد بسیار کاربردی از موارد استفاده چمن های تزئینی می باشد. ایده استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن می تواند در افزایش روحیه ساکنین ساختمان بسیار موثر باشد. فضای پشت بام بسیار بزرگ است و بجای اینکه لوازم و وسایل دور ریختنی را در آنجا انبار کنید چرا به فکر ایجاد فضایی برای بازی کودکان و تفریح خود و خانواده تان نیستید؟

البته می توانید برای افزایش امنیت پشت بام ارتفاع دیوارهای لبه بام را بالاتر ببرید تا اگر فرزندان شما بخواهند بر روی چمن مصنوعی روف گاردن بازی کنند و بدوند در امنیت کامل باشند و شما نیز آرامش خاطر بیشتری داشته باشید.

چمن مصنوعی برای ویلا

همه خانه های ویلایی نیاز به طراحی فضای سبز دارند. اما ممکن است رسیدگی به چمن های طبیعی که در حیاط ویلا کاشت شده اند کار پر زحمت و پر هزینه ای باشد. معمولا هزینه فضاسازی برای ویلا آن هم با گل ها و گیاهان طبیعی بسیار زیاد است و شاید برای همه به صرفه نباشد. از طرف دیگر شما به یک باغ بان نیاز دارید تا همواره به گل ها و گیاهان باغچه ها رسیده گی کند. جدای از آنکه باید هزینه های جانبی بسیاری برای هرس کردن، کوددهی، سمپاشی و آبیاری چمن های طبیعی صرف کنید.

بنابراین پیشنهاد می کنید با خرید چمن مصنوعی برای ویلا ذهن خود را از همه این مواردی که در بالا گفته شد آزاد کنید. دیگر نیازی به باغبان و هرس کردن و آبیاری های مداوم ندارید و از آن گذشته همیشه و در همه فصول سال حیاط ویلای شما سرسبز و زیبا خواهد ماند.

چمن منصوعی باغ ویلا و باغ تالار دارای کیفیت بسیار زیادی بوده و برای مکان های پر تردد بسیار مناسب است. افرادی که قصد طراحی فضای سبز برای ویلا یا تالارهای پذیرایی خود را دارند می توانند از چمن های مصنوعی تزئینی استفاده کنند که علاوه بر ارزان قیمت بودن هزینه های جانبی نداشته و نیازی به مراقبت های خاصی هم ندارد. علاوه بر این در تالارهای پذیرایی که رفت و آمد زیاد است مشکلی برای چمن های مصنوعی ایجاد نشده و همیشه مانند روز اول شاداب و زیبا بنظر می رسند.

چمن منصوعی برای کنار استخر

با گرم شدن هوا و فرارسیدن فصل بهار و تابستان، افراد بیشتر برای آب تنی و تفریح های آبی به استخرهای می آیند. بیشتر استخرهای سرپوشیده از کاشی در کنار و اطراف استخر استفاده می کنند که خوب به دلیل اینکه همیشه خیس هستند بسیار لغزنده می باشند. این موضوع می تواند برای همه افراد به ویژه کودکان خطرناک باشد و باعث سر خوردن آنها شده و به دست و پای شان آسیب بزند.

پس شاید بهتر باشد که از چمن مصنوعی برای کنار استخر استفاده کنید تا علاوه بر جلوگیری از سر خوردن افراد، اسختر زیباتری هم داشته باشید. چمن مصنوعی دارای ذهکش بوده و تمام آبی که بر روی آن جمع می شود را خیلی سریع از طرق سوراخ هایی که در لایه زیرین آن تعبیه شده است به بیرون منتقل می کند. بنابراین همیشه خشک و تمیز می مانند و هرگز آب در آنها جمع نمی شود.

همانطور که گفته شد بیشتر ویلاها و باغ تالارها از چمن منصوعی تزئینی برای پوشش حیاط استفاده می کنند. بسیار خوب است که اگر در ویلای خود استخر روباز دارید از چمن مصنوعی کنار استخر استفاده کنید. زیرا این محصول مانند چمن های طبیعی آب را درون خود نگه نمی دارند و بوی نا مطبوع نمی دهند و همواره آبتنی و شنا کردن در استخر را برای شما لذت بخش تر خواهند کرد.

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه و مهد کودک

همانطور که می دانید اغلب مدارس و مهد کودک ها فضای مناسبی برای بازی کودکان ندارند. بچه ها دوست دارند که مدام بدوند و در حال بالا و پایین پریدن هستند. متاسفانه پوشش کف حیاط اغلب مدارس از بتن یا آسفالت است و خوب این نوع کفپوش برای بچه ها اصلا مناسب نیست. ما به مدیران و مسئولان مدارس توصیه می کنیم که از چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه خود استفاده کنند. این کار علاوه بر اینکه در زیباسازی فضای مدرسه موثر است می تواند باعث افزایش روحیه بچه ها و حتی مربیان مدرسه باشد.

چمن مصنوعی که برای مهد کودک ها استفاده می شود دارای تراکم بالا و ارتفاع بلند می باشد. به همین خاطر در صورت زمین خورد کودکان کمترین آسیبی متوجه آنها نخواهد شد. علاوه بر این نیازی به صرف هزنیه های جانبی برای نگهداری و مراقبت ندارد و فقط هر چند وقت یکبار می توان با یک جارو زدن ساده، تمام سطح چمن را به خوبی تمیز کرد.

خیلی از خانواده ها به محیطی که فرزندانشان در آنجا درس می خوانند اهمیت می دهند به همین خاطر استفاده از چمن مصنوعی برای مدارس می تواند نقش بسیار زیادی در جلب نظر خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان در آن مدرسه باشد. چون آنها متوجه می شوند که مربیان و مسئولان مدرسه ای که به زیبایی و امنیت محیط مدرسه اهمیت می دهند گزینه بهتری نسبت به جاهای دیگر هستند.

قیمت چمن مصنوعی تزئینی

خوب اکنون که با بسیاری از کاربردهای چمن های تزئینی آشنا شدیم، اگر بخواهیم این محصول را خرید کنیم باید درباره قیمت آن هم بدانیم. قیمت چمن مصنوعی به دلیل تنوع بالایی که در تراکم، کیفیت و ارتفاع الیاف و همچنین نوع بکینگ چمن وجود دارد متفاوت از هم می باشد. شرکت های تولید کننده چمن مصنوعی در کشور بر اساس نیاز و نوع کاربری چمن های تزئینی، قیمت این محصول را تعیین می کنند. لازم به ذکر است شاید برخی از مدل های چمن مصنوعی ارزان قیمت نباشند ولی همه مدل های این محصول دارای گارانتی بوده و حداقل 10 تا 15 سال برای شما کار می کنند.

چمن مصنوعی تزئینی دیوار سبز

اکنون که در خال نوشتن این مقاله هستیم قیمت چمن مصنوعی در فروشگاه های مختلف در سراسر کشور از هر مترمربع 85000 تومان تا حدود 400000 تومان متغیر است و این بخاطر کیفیت الیاف و نوع و تراکم چمن ها می باشد. برخی از الیاف چمن های تزئینی از کشورهایی مانند هلند وارد می شوند و این موضوع به خاطر نوسانات ارز در افزایش قیمت تمام شده محصول بسیار موثر است. اما چمن هایی که در داخل ایران تولید می شوند به مراتب ارزان قیمت تر بوده و البته دارای کیفیت بسیار بالایی هم می باشند و کاملاً با چمن های مصنوعی خارجی قابل رقابت هستند.

بهترین فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی

شرکت ها و فروشگاه های زیادی وجود دارند که بصورت حضوری یا اینترنتی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارند. اما جالب است بدانید که چمن مصنوعی یک محصول کاملاً تخصصی بوده و تنها افرادی که در این زمینه دارای تخصص، مهارت و تجربه کافی باشند می توانند بهترین مدل چمن های تزئینی را به شما معرفی کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که در این مطلب یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین چمن مصنوعی در تهران را به شما معرفی کنیم.

فروشگاه چمن مصنوعی حیاط سبز بام سبز ( دنیای چمن ) یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین شرکت های تولید، توزیع و فروش چمن مصنوعی تزئینی در کشور است که در شهر تهران واقع شده است. یکی از متنوع ترین محصولات چمن تزئینی را می توانید در این فروشگاه به آدرس donyayechaman.com مشاهده نمایید و محصول مورد نظرتان را با ارزان ترین قیمت و با کیفیت بالا بصورت آنلاین خرید کنید.

حیاط سبز بام سبز ( دنیای چمن ) کلیه محصولات خود را با صمانت کیفیت ارائه می کند. بنابراین اگر قصد خرید چمن مصنوعی را دارید، پیشنهاد می کنیم حتماً از وب سایت این فروشگاه دیدن نمایید. محصولات مرتبط با چمن های تزئینی که در فروشگاه دنیای چمن وجود دارد شامل مواردی از قبیل، چمن مصنوعی دیواری ، دیوارسبز مصنوعی ، چمن مصنوعی برای بالکن  و ... است که همه آنها با ارزان ترین قیمت برای انتخاب و خرید مشتریان گرامی ارائه می شوند.

سایر رسانه‌ها