استفاده از ساندویچ پانل راهی برای ساخت و ساز های موفق

مصالح ساختمانی یکی از اصلی ترین و تأثیر گذار ترین عناصر در ساخت یک بنا هستند ، چه از نوع پیشرفته  مانند پنل های پیش ساخته عایق یا ساندویچ پانل ها  یا از نوع مصالح سنتی. کیفیت ساخت و ساز شما به استفاده از مصالح درست بستگی دارد و این به آن معنی است که برای استفاده از مصالح خوب و باکیفیت دانش خود را بالا ببرید.

در ساخت و سازهای مسکونی و اداری هنوز رد پای انواع مصالح سنتی مانند آجر و گچ را می توان دید. اگر چه در این ساخت و سازها هم به سرعت دیوار های پیش ساخته به خصوص برای دیوار های میانی جای خود را باز می کنند و خشت چیدن و تراز کردن و استفاده از گچ و خاک دیگر جایی جز خاطرات نخواهد داشت.

اما در سازه های صنعتی و عمومی ماجرا به گونه دیگری روی می دهد. این سازه ها از آنجا که کاربرد های عمومی و صنعتی دارند باید بسیار سبک، بسیار مقاوم و باید کاملا به صرفه ساخته شود. فرض کنید سقف یک سوله صنعتی را باید با استفاده از مصالح سنتی ساخت ، این امری  است کاملا منسوخ شده زیرا به دست آوردن دیواری به طول 5 متر با مصالح سنتی تقریبا در خاطر هیچ کس نمی گنجد. اگر چه در بیش از 70 سال پیش تمام کارخانه ها به همین روش ساخته می شدند و در آنها از انواع مصالح سنتی استفاده می‌شد اما با ساخت و پیدایش اولین مصاح ساختمانی جدید این سازه های صنعتی بودند از آنها استفاده کردند.

در سازه های صنعتی مقاومت در برابر حرارت فشار و ضربه برای سازندگان بسیار مهم است. از این رو مصالحی انتخاب می شود که بتوانند همه این موارد یک جا داشته باشند.

با مصالح جدید و مدرن ساختمانی در گروه صنعتی پانل مهدی آشنا شوید

همان طور که گفتیم مصالح نوین مزایا یی مانند سبک بودن و مقاومت های بالا در برابر انواع ضربه و حرارت دارند و در نصب و اجرا آسان تر از انواع سنتی می باشند. ساندویچ پنل های پانل مهدی پیش ساخته دیواری و سقفی یکی از این گروه‌ ها هستند. اما اگر این پنل ها از خارج از ایران وارد شود صرفه اقتصادی استفاده خود را از دست می دهند و دیگر نمی‌توان ساختمان‌های بیشتری را با استفاده از انواع پنل های پیش ساخته در ایران ساخت. زیرا هزینه تمام شده از مصالح وارداتی بسیار بالاتر از آن چیزی است که سود دهی در صنعت ساخت و ساز ایران جوابگوی آن باشد. تنها راه ساخت انواع محصولات به ویژه پنل های پیش ساخته سقفی و دیواری تولید این پنل ها درایران است.

از این رو گروه صنعتی پانل مهدی بیش از نیم قرن است که انواع پنل های پیش ساخته مانند ساندویچ پانل عرشه فولادی، پانل های فایبرگلاس و پانل های پلی کربنات و ساندویچ پانل های ضد حریق را برای استفاده در صنایع ساختمانی ایران تولید می کند. اما در این میان تولید انواع ساندویچ پانل به خاطر پیچیدگی و تنوع استفاده در انواع ساختمان ها و سازه بسیار اهمیت بیشتر دارد. همچنین گروه پانل مهدی انواع ورق های گالوانیزه رنگی را در طرح های گوناگون تولید می کند.

پنل 2

ساندویچ پانل‌ها از قرار گرفتن دو ورق گالوانیزه در کنار هم شکل می گیرد و در میان این دو ورق فومی از جنس پلی یورتان و یا پلی استایرن قرار داده می شود. استفاده از این فوم در میان دو فرق ساندویچ پانل آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اماکنی می‌کند که نیاز به حفظ حرارت دارند.

از ساندویچ پنل های پانل مهدی می توان برای ساخت دیوار سوله های سردخانه، کانتینرهای یخچال دار و انواع سیلوها نیاز‌مند به حفظ حرارت استفاده کرد. از آنجا که این ساندویچ پانل ها با رنگ های بسیار متنوع و در انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پنل دیواری ساخته می شود باید به این مورد توانایی حفظ حرارت ساندویچ پنل های گروه صنعتی پانل مهدی زیبایی در انواع رنگ الکترواستاتیک را نیز اضافه کرد.

ساندویچ پنل های این گروه  با دو نوع فوم بسیار مرغوب به روش پیوسته یا کانتینیوز تولید می شود. در این روش ورق رول از یک سوی دستگاه وارد می شود بعد از شکل دهی به ورق فوم مورد نظر ، به میان دو ورق تشکیل دهنده ساندویچ پانل تزریق می شود. البته ساندویچ پنل‌هایی هم هستند که تنها از یک ورق تشکیل شده‌اند و فوم میان یک ورق گالوانیزه خارجی و یک لایه فویل قرار می‌گیرند که به واسطه به کار رفتن آهن کمتر در این نوع ، ارزان تر‌ می باشند.

ساندویچ پانل بدون محدودیت

خصوصیت یک پارچه بودن ساندویچ پنل های گروه صنعتی پانل مهدی این ارمغان را برای  طراحان سازه پدید می آورد که از انواع ساندویچ پانل در متراژهای بدون محدودیت استفاده کنند. ابعاد پانل های بسیار گسترده تولید شده در این گروه آنچنان است که حتی بزرگترین سازه های موجود را هم می توان با استفاده از ساندویچ پانل های تولید شده دراین کارخانه ساخت و راه اندازی کرد.

همه می دانند که فلز در هر نوعی که باشد رسانای گرماست و سازه ای که با پنل های فلزی ساخته شود عملا رد کننده حرارت به داخل است از این رو بسیاری از کانکس‌ها و سوله‌های ساخته شده با ورق های غیر عایق در تابستان جهنمی از گرما و در زمستان یک یخچال کامل را برای ساکنان آن فراهم می آورد اما سازه ای که دیوار و سقف آن  با ساندویچ پانل های عایق شده درست شده باشد به هیچ عنوان دچار چنین مشکلی نیست و حتی از ماسه و آجر هم توانایی حفظ حرارت درون را بیشتر دارند و به زبان ساده تر باید گفت که این نوع ساندویچ پانل با وجود استفاده از آهن در ساختار خود یکی از عایق های انواع دیوار های پیش ساخته است. این مزیت بسیار خوب ساندویچ پانل را به سبکی این دیوار که یکی از اصلی ترین دلایل مقاوم سازی ساختمان دربرابر زلزله است باید اضافه کرد.

با مزایا یاد شده درباره ساندویچ پانل باید ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی این نوع از دیوار های پیش ساخته را به یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت انواع سازه‌ها، تبدیل شود.

اطلاعات جامع و کامل درباره ساندویچ پانل گروه صنعتی پانل مهدی  ، به شما در شناخت مصالح ساختمانی نوین و جدید بسیار کمک خواهد کرد.

www.panelmahdi.com