اجازه دهید با یکدیگر یک دنیای متفاوت را تصور کنیم، دنیایی که در آن همه ی افراد به چیزهایی که دارند قانع هستند و یک لحظه هم به فکر تولید یک کالا یا خدمتی نمیافتند. مسلما از این که لحظه ای هم در این دنیا باشید مضطرب می شوید اما خوشبختانه این تنها یک تصور ذهنی است و در دنیای واقعی همیشه افرادی وجود دارند که با خلاقیت و پویایی وصف ناپذیرشان در پیشرفت جامعه و حتی دنیا نقش پررنگی دارند و این دنیا را به محل جالب و هیجان انگیزی برای زندگی تبدیل می کنند. دکتر میثم شکری ساز هم یکی از این افرادی است که با اجرای فکر و ایده ی نو که در سر داشته، توانسته در شیوه ارائه آموزش با کیفیت نقش قابل توجهی را اجرا کند.

حتما این سوال در ذهن تان نقش می بندد که "میثم شکری ساز کیست؟" همین حالا که این مطلب را می خوانید وی مدیریت بزرگ ترین مرکز آموزش مجازی ایران را به عهده دارد. میثم شکری ساز کارآفرین جوانی است که نه تنها پس از یک دهه فعالیت مداوم و پرتلاش توانسته است در حوزه آموزش مجازی به فردی شناخته شده و موفق تبدیل شود بلکه با همت و پشتکاری که داشته دایره فعالیت های خود را در این مدت گسترده تر کرده و در حال حاضر علاوه بر مدیریت هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد، صاحب چندین کسب و کار کوچک و بزرگ می باشد و همچنین مشاور شناخته شده ای در حوزه بازاریابی و فروش و مدیریت کسب و کار است. علاوه بر این وی فردی فعال در زمینه تدریس، پژوهش و نوشتن  و ترجمه کتاب نیز محسوب می شود.

تلاش های میثم شکری ساز پایان ندارد

غیرممکن است این روزها به حوزه های مختلف سر بزنید و شاهد تغییرات بسیاری در آن نباشید، اما نکته مهم این جاست که این تغییرات با خودشان فرصت های قابل توجه و ویژه ای را به وجود آورده اند. البته شاید نتوان تمام این فرصت ها را به چشم دید؛ این کلملا طبیعی است، دقیقا در همین لحظه است که نقش کارآفرینان بیش از هر زمان دیگری مشخص می شود. بسیاری از افرادی که به دنبال پاسخ سوال "میثم شکری ساز کیست؟" بوده اند با خواندن بیوگرافی وی متوجه شده اند که وی کارآفرین جوان و بنام کشور ایده آموزش مجازی را در دورانی که شاید اکثر افراد بیشتر به فکر پیروی از روش های سنتی آموزش بودند به اجرا درآورد. او با تلاش های بی وقفه خود توانست آموزش مجازی و الکترونیک را جور دیگری به جامعه معرفی کند.

وی بیش از یک دهه پیش قدم در حوزه آموزش گذاشت و از همان زمان یعنی فعالیت خود را به صورت کاملا حرفه ای آغاز کرد. شاید تعجب کنید و این سوال را از خود بپرسید که چطور ممکن است در طول یک دهه به چنین جایگاهی رسید و به کارآفرینی موفق تبدیل شد؟!؟ شاید عجیب باشد اما کاملا شدنیست. دکتر میثم شکری ساز برای رسیدن به موفقیت و ثروتی که امروز به آن رسیده است فرازو نشیب های مختلفی را طی کرده و مثل هر فردی شاید گاهی از ادامه مسیر به دلیل مشکلات و چالش هایی که وجود دارد صرف نظر کرده باشد؛ اما شخصیت سخت کوش و پویایی ذاتی وی سبب نشده تا دست از تحقق خواسته و ایده خود تا رسیدن به موفقیت بردارد. به همین دلیل هم امرزو ما شاهد این هستیم که نامش در کنار نام دیگر مدیران و کارآفرینان برتر کشور می درخشد و به خوبی توانسته مجموعه های تحت مدیریت خود را در این اوضاع نابسمان اقتصادی، سرپا نگه دارد.

اما نکته جالب اینجاست که وی نه ژن برتر داشت و نه در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمده؛ این بدان معناست که تمام این موفقیت ها حاصل خودباوری و سخت کوشی وی است و بس. این کار آفرین جوان از آن دسته افرادی است که توانایی های خود را باور کرد و برای اثبات آن با تمام وجود تلاش کرده است و در حال حاضر نه تنها یک فرد موفق و شناخته شده در حوزه کاری خود است بلکه الگویی متفاوت برای افرادی است که به نوعی در کنار وی مشغول به فعالیت هستند .

11

میثم شکری ساز نمونه ای موفق از یک جوان

دکتر شکری ساز مثل هیچ کارآفرین و فرد موفق دیگری نیست به این دلیل که او در اوج جوانی و در سن 34 سالگی توانسته به جایگاهی برسد که شاید برخی در 50 یا 60 سالگی هم نتوانند به آن برسند. متاسفانه بزرگ ترین دلیل این که بسیاری نمی توانند به موفقیت برسند و دست از رسیدن به اهداف شان برمی دارند این است که نمی دانند چه می خواهند و یا اگر هم می دانند که دنبال چه چیزی هستند، آنطور که باید روی هدف خود تمرکز نکرده و همین موضوع هم ممکن است باعث از دست رفتن بسیاری از فرصت ها شود.

وی جزو آن گروه از جوانان قرار دارد که به خوبی می داند چه می خواد و برای رسیدن به اهدافش از تک تک فرصت ها چه کوک و چه بزرگ به خوبی استفاده می کند. توسعه و گسترش فناوری اطلاعات فرصتی بود که وی در جهت آموزش مجازی به کار گرفت و موجب شد تا افراد بیشتری که به یادگیری علاقه دارند اما امکان دسترسی به آموزش به شیوه سنتی را به هر دلیلی ندارند از آموزش بی بهره نبوده و با کمک آن بتوانند یا به کسب و کار خود رونق دهند و یا از آن برای ورود به بازار کار استفاده کنند.

میثم شکری ساز که دارای تحصیلات دکتری در رشته کار آفرینی و با گرایش آموزش عالی است علاوه بر فعالیت در زمینه آموزش، تجربیات و دانش خود را هم در قالب مشاوره تخصصی در اختیار افراد علاقمند قرار می دهد. ممکن است بگویید که این روزها همه جا پر شده از مشاوران و مدرسان کسب و کار و بازاریابی و فروش اما بی شک تعداد این دسته افراد که به اصطلاح دستی بر آتش دارند و عملکرد آن ها نشان از تخصص شان است، چندان زیاد نیست.

وی در این راهی که قدم گذاشته نه تنها به فکر خود بلکه به فکر جوانان جویای کار کشور نیز بوده و با ایجاد فرصت های شغلی برای صدها جوان ثابت کرده است که همیشه راهی برای موفقیت و بهترین بودن هست. وی با عملکرد خود نشان داده است که به جای دیدن کاستی های اقتصادی و شرایط نامساعدی که برای بعضی از کسب و کارها به وجود آمده است، می توان فرصت هایی را که در این شرایط وجود دارند دید و از آن ها برای رشد و موفقیت خود و دیگران بهره برد. چنین افرادی بی شک شایسته آن هستند که بیشتر مورد تقدیر قرار گرفته و به عنوان الگو به جوانان این کشور معرفی شوند.