پس از هشدارهای شدیداللحن مقاومت فلسطین به تل‌آویو و آغاز اقدامات مردمی، ارتش رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد که محدودیت‌ها ی اعمال‌شده علیه باریکه غزه برداشته شده است.

 سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از پایان روند ارزیابی وضعیت امنیتی، تل‌آویو تصمیم گرفته است دامنه ماهیگیری را برای ساکنان نوار غزه به ۱۵ مایل دریایی افزایش دهد.

محدودیت‌های نوار غزه برداشته شد

طبق اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، گذرگاه «کرم ابو سالم» نیز برای ورود کالا و تجهیزات به غزه به طور کامل بازگشایی شده است.

سخنگوی ارتش تل‌آویو همچنین اعلام کرد که سهمیه آب نوار غزه نیز به مقدار پنج میلیون متر مکعب افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس این اعلام، سهمیه تجار غزه برای عبوز از گذرگاه «بیت حانون» به تعداد پنج هزار تاجر (در مجموع ۷۰۰۰ نفر) بیشتر خواهد شد؛ مشروط بر اینکه این مجوز تنها برای افرادی صادر خواهد شد که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند یا پس از ابتلا به ویروس بهبود یافته‌اند.

در پایان بیانیه مذکور آمده است که تمام موارد فوق‌الذکر از امروز، چهارشنبه، ۰۱/۰۹/۲۰۲۱ اجرایی خواهد شد.

رژیم صهیونیستی پس از جنگ‌ دوازده‌روزه اخیر با مقاومت فلسطین مجموعه‌ای از محدودیت‌ها را علیه نوار غزه اعمال کرد و در صدد بود با استفاده از این شانس اسرای خود در زندان‌های مقاومت را آزاد کند.

پس از سلسله مذاکراتی غیرمستقیم در قاهره با حضور جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)‌ و مقامات تل‌آویو، رسانه‌های نزدیک به مقاومت خبر داده بودند که رژیم صهیونیستی همچنان در اجرای مطالبات غزه تعلل می‌کند تا اینکه گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌های شدیداللحنی ضمن هشدار به تل‌آویو، تنها به فاصله چند روز تعدادی راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک شدند؛ اما تل‌آویو به آن‌ها هیچ پاسخی نداد.

از سوی دیگر، مقاومت رسما از آغاز تحرکات مردمی در واکنش به محاصره باریکه غزه خبر داد. گروه‌های مقاومت هنوز بیانیه‌ای در ارتباط با این اقدام تل‌آویو صادر نکرده‌اند.