شکاف امنیتی رژیم صهیونیستی در حفاظت از سکوهای گاز

افسران ارشد نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی با وب‌سایت عبری «ماکو» از برخی شکاف‌های امنیتی و مشکلاتی که ممکن است در جنگ احتمالی آینده در حفاظت از میادین گازی بویژه در سایه خط و نشان‌های حزب‌الله با آن روبرو شوند، پرده برداشتند.

این افسران مدعی شدند، حزب‌الله توانسته به مقادیر زیادی موشک زمین به دریا مانند موشک «یاخونت c۸۰۲» که قابلیت هدف گرفتن تأسیسات حیاتی را دارند، دست پیدا کند علاوه اینکه موفق به ارتقای موشک‌های دیگری که موشک‌های روسی را شبیه‌سازی می‌کنند، شده است. تهدیدات دیگری نیز وجود دارد و احتمالا شامل قایق‌های بمب‌گذاری شده، پهپادها و غواص‌ها می‌شود.

افسران صهیونیست در ادامه اذعان کردند، علیرغم همکاری میان نیرو دریایی و زمینی و اطلاعات و نیز اختصاص جنگنده و کشتی جنگی میلیارد دلاری اما هنوز نیز شکاف‌ها و کمبودهایی در تعداد کشتی‌ها دیده می‌شود بویژه آنکه نیروی دریایی موظف به تأمین ناوبری دریایی است، موضوعی که شریان اصلی اقتصاد رژیم صهیونیستی است و ۹۷ درصد از نیازهای این رژیم از طریق دریا تأمین می‌شود.

آنها افزودند، نیروی دریایی در حال حاضر ۱۵ ناو موشک‌انداز دارد که ۴ عدد از آنها «ساعر ۶» و همچنان در حال ارتقا هستند اما ناوهای باقی ماننده مانند ساعر ۴.۵ قدیمی و کوچک است و ساعر ۵ نیز ۳۰ سال است که کار می‌کند.

در پایان این گزارش اعلام شده، با توجه به تهدیدها، نیروی هوایی مجبور خواهد شد برخی مأموریت‌های خود را کنار بگذارد و بر حفاظت از میادین گاز متمرکز شود زیرا در جنگ احتمالی آینده، یکی از اهداف اصلی خواهند بود.

چندی پیش، یک روزنامه صهیونیستی نوشت، حزب‌الله با نمایش موشک‌های جدید می‌خواهد نشان دهد که هرگونه درگیری در آینده را به دریا خواهد کشاند.

شکاف امنیتی رژیم صهیونیستی در حفاظت از سکوهای گاز

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در تحلیلی به قلم «ست فرانتسمن» نوشت، ویدئویی از حزب الله در فضای مجازی پخش شده نشان می‌دهد این گروه دارای چند مهمات جدید در زرادخانه همیشه در حال گسترش خود است.

بر اساس این گزارش، در طول این سال‌ها، حزب الله بیش از ۱۰۰۰۰۰ موشک و راکت ذخیره کرده است. با این حال، خطر واقعی این سلاح‌ها این است که برخی از آنها ارتقا یافته اند یا از فناوری جدیدی استفاده می‌کنند.