روزنامه صهیونیستی «عاروتص شوع» گزارش کرد که دانشجویان دانشگاه «ساپیر» در نزدیکی «سدروت» پیام‌های متنی دریافت کرده‌اند که در آن‌ها نوشته شده بود که اطلاعات شخصی آن‌ها مورد حملات سایبری قرار گرفته است.

طق این گزاراش، مسئولان دانشگاه اعلام کردند: «شب گذشته حدود ساعت ۲۱:۰۰، برخی از دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان دانشکده ساپیر یک پیام متنی دریافت کردند مبنی بر اینکه حساب کاربری آن‌ها هک شده است».

دانشکده ساپیر در ادامه افزود: «ما تمایل داریم شفاف‌سازی کرده و به شما اطمینان دهیم: که هک شبکه دانشکده تحت مدیریت اداره محاسبات کالج است و یک تیم مشاوره حرفه‌ای ما برای رویارویی با این مشکل مستقر کرده‌ایم و و تماس‌های مداوم خود را حفظ می‌کنیم و از مسئولان سایبری ملی حمایت می‌کنیم».

مسئولان دانشکده فوق ادامه دادند: «تابه‌حال، هیچ ردی از هک سامانه‌های اطلاعات حساس یا حساب‌های شخصی پیدا نشده است. پایگاه داده‌ها در دانشکده مطابق با دستورالعمل‌های اصول حفاظت از حریم شخصی است. ما به نظارت بر اوضاع و گزارش تحولات در صورت لازم ادامه می‌دهیم».

دانشگاه رژیم صهیونیستی هک شد

این اولین بار نیست که سامانه‌های اینترنتی و آنلاین رژیم صهیونیستی به دلیل ضعف امنیتی مورد حملات سایبری قرار می گیرند و پیش از این نیز خبرهایی از حملات هکرها به سامانه‌های حساس رژیم صهیونیستی منتشر شده بود.

در یکی از جدیدترین این موارد، شبکه صهیونیستی «کان» مدعی شد گروهی از هکرهای ایرانی به وب‌سایت چند شرکت گردشگری صهیونیستی نفوذ کرده‌اند و اطلاعات افراد در اختیار آنها قرار گرفته است