یعقوب رضازاده ، عضو هییت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز ضمن اشاره به فرمایشات رهبرانقلاب و تاکید ایشان بر لزوم وحدت بین قوا اظهارکرد: تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث وحدت بین سه قوه و مردم همواره راه حل و مشکل گشای تمام موضوعات در دوره های زمانی به خصوص هم اکنون، است.

 

وی افزود: لذا قطعا وحدت بین سه قوه در این زمان هم راهگشا خواهد بود و نمونه ای از آن را امروز در مجلس با تصویب کلیات بودجه سال 1401 که توسط دولت به صورت یک لایحه به مجلس پیشنهاد شده بود، می‌بینیم و نشان از عزم نمایندگان برای تعامل و هماهنگی با دولت دارد.

 

رضازاده عنوان می‌کند که البته مجلس به صورت جزئی هم مشکلات را در کمیسیون های تخصصی بررسی می کند و سعی در ارائه پیشنهادات و راه حل های خوب برای دولت و حل مشکلات مردم دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه به تاثیر وحدت نظر در مذاکرات هسته‌ای اشاره و افزود: مذاکرات با تیم جدید مذاکره کننده کشورمان صورت گرفته است و با توجه به نتیجه خوبی که با کشورهای اروپایی و همچنین روسیه و چین به دست آمده حصول یک نتیجه خوب در مذاکرات پیش بینی می‌شود. دلیل اصلی آن نیز مواضع یکسان تیم مذاکره کننده با خطوط قرمزی است که در داخل تبیین شده است.

وحدت بین سه قوه راهگشا است/ نتایج مثبت مذاکرات هسته ای

او تشریح کرد: لذا باتوجه به صحبتی که بین طرف های مذاکره کننده با آمریکایی ها صورت گرفته، پیش بینی می کنم که انتقال دهنده نهایی مذاکرات بین کشور ما و کشورهای اروپایی و روسیه وچین است.

رضازاده می‌گوید که من فکر می کنم این بحث ها مستقیما به نماینده آمریکا منتقل می شود. امید است این مذاکرات به نتیجه برسد و با برداشته شدن تحریم ها تامین کننده منافع کشورها به خصوص کشور ما باشد.

 

سایر رسانه‌ها