فرهاد ظریف درمورد اعلام لیست تیم ملی والیبال کشورمان برای حضور در المپیک توکیو 2020 اظهار داشت: به هر حال این نظر آلکنو بود که چه نفراتی در ترکیب تیم ملی قرار بگیرند. حالا نه تنها من، بلکه هر فرد دیگری هم اظهارنظر کند تاثیری در تیم ملی ایجاد نخواهد شد. سوالات زیادی در ذهن اهالی والیبال وجود دارد، اما تصمیم‌گیرنده و پاسخگو آلکنو است.

وی ادامه داد: مربیان خارجی معمولاً بعد از تورنمنت‌ها به ایران بازنمی‌گردند و با توجه به اینکه قرارداد آلکنو هم تا المپیک است خیلی بعید به نظر می‌رسد که او پس از اتمام مسابقات به کشورمان بیاید. امیدوارم تیم ملی نتیجه بگیرد و آلکنو برای دریافت پاداش‌ها هم که شده به ایران بیاید تا اهالی والیبال بتوانند از وی سوال کنند وگرنه اینکه بعد از مسابقات به کشورش برگردد رفتاری یک طرفه خواهد بود.

لیبروی سابق تیم ملی والیبال کشورمان درخصوص اظهارات اخیر فرهاد قائمی، تصریح کرد: جایگاه فرهاد برای همه مشخص است. او جز بازیکنانی به شمار می‌رود که بسیار رک حرف‌های خود را مطرح می‌کنند. قائمی اهل دروغ نیست و اصلاً با جوگیری اظهارنظر نمی‌کند. از قدیم گفته‌اند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها؛ شک ندارم وقتی فرهاد صحبت می‌کند دروغ نمی‌گوید. هر جا که صحبت شده از قائمی حمایت کرده‌ام، چون می‌دانم سال‌ها بدون حاشیه در خدمت تیم ملی بوده و دنبال حاشیه‌سازی نیست.

ظریف با بیان اینکه همیشه به قائمی احترام گذاشته‌ام، عنوان کرد: برخی‌ها در ظاهر رفتار خوبی با ما دارند، اما در باطن می‌دانند که چه رفتارهایی با امثال من و فرهاد قائمی کرده‌اند. من هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارم، اما صحبت کردنم در شرایط کنونی به صلاح تیم ملی نیست. امیدوارم تیم ملی در المپیک بدرخشد و نتایج خوبی کسب کند تا والیبال ایران پیشرفت کند.