ظهر امروز (پنجشنبه) مجموعه تیم فوتبال استقلال میهمان مصطفی آجورلو ، مدیرعامل این باشگاه در هتل المپیک بود. پیش از آغاز ضیافت ناهار که در فضایی صمیمانه و دوستانه برگزار شد، سرمربی، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل استقلال دقایقی صحبت کردند که در ادامه بخشی از صحبت‌های حاضران را می‌خوانید.

فرهاد مجیدی : با مدیریت جدید قهرمان می‌شویم

در ابتدای جلسه، فرهاد مجیدی ضمن تشکر از آجورلو و اعضای هیئت مدیره که این جلسه را ترتیب دادند، گفت: امیدوارم فصل خوبی را بتوانیم کنار هم رقم بزنیم. امسال تصمیم گرفتیم تیم نسبتا جوانی را آماده کنیم. با توجه به بازی با الهلال نتوانستیم به آن شکل مطلوب تمرین کنیم، ولی خود را به خوبی آماده لیگ کرده‌ایم. بازیکنان خوبی جذب کرده‌ایم و چند اسم دیگر هم به باشگاه داده‌ام تا ان‌شاءالله جذب شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات فعلی ما بحث امکانات زمین تمرینی و مسائلی از این دست است. الان مسئله مالی از دیگر دغدغه بازیکنان است. از بازیکنان به خصوص بازیکنان جدید که بدون دریافتی و با تمام وجود تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم. ما در این مدت مشکلات زیادی داشتیم و در یک جمله می‌توانم بگویم که اتفاقات گذشته در خور نام استقلال نبود. به بازیکنانم هم گفته‌ام که هواداران توقع قهرمانی دارند. مطمئنم با مدیریت جدید این اتفاق رقم می‌خورد و امسال مصمم به موفقیت هستیم. امسال تلاش بیشتری برای استقلال می‌کنم و این حق هواداران است که بتوانیم به قهرمانی برسیم.

قول های آجرلو و فرهاد مجیدی آیا عملی می شود؟

آجورلو: مسئولیت فنی بر عهده مجیدی است

 نفر پایانی که در این جلسه به صحبت پرداخت، آجورلو بود. مدیرعامل استقلال در ابتدای صحبت‌هایش اظهار داشت: همانطور که آقای مجیدی صحبت را شروع کردند، مسئولیت کار فنی بر عهده ایشان است. مهم‌ترین نیاز استقلال یکدلی است. هیچکدام از ما نباید تصور کنیم که منافعی جدا از هم و مستقلی داریم. منافع ما مشترک است. موفقیت تک تک ما در موفقیت تیم است. هواداران چندین سال است که توقع دارند و انتظارات آن‌ها به حق است.

وی افزود: اگر اتحاد تبدیل به اصل شود، اجازه ورود حاشیه به قلمرو استقلال را نمی‌دهیم. همه ما موظف به حمایت از یکدیگر هستیم و باید از هم محافظت کنیم. من همیشه از مجموعه تیمم محافظت می‌کنم. من به فرهاد مجیدی اعتماد دارم. قرارداد ایشان را تمدید کردم تا کادر فنی با آرامش کار کند و هیچ عاملی نتواند ما را به سمت حاشیه ببرد. این اتفاق نشان از اعتماد ما به کادر فنی بود. 

وی با اشاره به حضور گابریله پین در کادر فنی استقلال تصریح کرد: آقای پین فرد محترم و با رزومه‌ای هستند. من باشگاه‌های زیادی مثل آ اس رم و یوونتوس را دیده‌ایم. همگی آنها یک مکتب دارند. خوب است که ما از این فرصت استفاده کنیم تا فوتبال زیبا و دلچسبی را ارائه دهیم. تیم باید در پنج، شش هفته اول به همه نشان دهد مدعی قهرمانی است. با همه توانم از مجیدی حمایت می‌کنم. شرط اول موفقیت باور داشتن است. من به کادرفنی و شما بازیکنان باور دارم. 

مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: تاکنون چندان حرف نزدم چون برای حرف زدن نیامده‌ام و می‌خواهم تلاش کنم استقلال به حقش برسد. برای کار جدی و تلاش همه جانبه اینجا هستیم و باید به جای وعده و سخن، تلاش کنیم تا ثمره این تلاش مشخص شود. من ۱۰ روز است که به اینجا آمده‌ام. امروز از کمپ مرحوم حجازی دیدن کردم و دستوراتی جهت بهره‌برداری زودتر از این زمین را صادر کردم. دیروز با برخی مسئولان برای حل مشکل زمین تمرین مذاکره کردم تا این مشکل حل شود و این مذاکرات ادامه دارد.

آجورلو یادآور شد: بنده مشکلات را می‌دانم. تمام جریمه‌های بازیکنان تیم را هم به مناسبت ماه ربیع می‌بخشیم. این شرایط استقلال مناسب نیست. این باشگاه از من ۱۵ سال بزرگتر است و این شرایطش اصلا منصفانه نیست. تلاش می‌کنیم در آینده نه چندان دور بحث مالی نداشته باشیم و فقط بحث‌مان کیفیت فنی باشد. من حواسم به شما و مشکلات‌تان هست و شما هم حواس‌تان به هواداران باشد. توقع دارم با هم بهترین نتایج سال‌های اخیر را کسب کنیم و بالاترین کیفیت را ارائه دهید.