تقابل تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در مرحله سوم انتخابی جام جهانی  ۲۰۲۲ قطر روز سه شنبه این هفته در ورزشگاه آزادی رخ می‌دهد. ایران و کره جنوبی در گروه A این رقابت‌ها به ترتیب با ۹ و ۷ امتیاز اول و دوم هستند و رقابت نزدیکی برای صعود به جام جهانی دارند.

حساسیت این مسابقه برای کُره‌ای ها بیشتر هم هست چرا که این تیم تاکنون در ورزشگاه آزادی نتوانسته ایران را شکست بدهد و رسانه‌های کُره ای از این ورزشگاه به عنوان «گورستان» تیم‌های میهمان یاد می‌کنند.

در ایران بازیکنانی نظیر سردار آزمون، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش به واسطه حضور در لیگ‌های روسیه، پرتغال و هلند مورد توجه کره‌ای ها هستند.

با این حال یکی از کارشناسان فوتبال کره جنوبی تاکید کرد که «بنتو» سرمربی کره باید مراقب یک بازیکن دیگر هم باشد که در لیگ ایران بازی می‌کند.

«جون هی-هان» مفسر و کارشناس فوتبال کره جنوبی در این خصوص گفت: بنتو نباید وحید امیری (بازیکن پرسپولیس) را دست کم بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیری یکی از نفرات کلیدی و تاثیرگذار تیم ملی فوتبال ایران است؛ بازیکنی که با عملکرد و اخلاق حرفه‌ای اش باعث تمجید «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی هم شده بود.

گزارش رسانه های کره ای از ترس چشم بادامی ها از ستاره پرسپولیس

اسکوچیچ گفته بود: «اگر درباره او صحبت کنم ماجرا احساسی می‌شود. حسی که به وحید دارم مثل یک عضو خانواده ام است؛ مثل پسرم یا برادرم. با نحوه بازی و رفتارش هر کاری می‌توانید از او بخواهید. می‌توانید وحید را مهاجم یا دفاع آخر بگذارید. اگر سه وحید امیری داشتم استرسی نبود و روی نیمکت لذت می‌بردم.»