فرهاد مجیدی در سال‌های اخیر دو بار استقلال را در میانه فصل تحویل گرفته بود و هر دو بار علی‌رغم کسب نتایج قابل قبول در کسب عناوین قهرمانی ناکام می‌ماند. او همواره نسبت به این موضوع که تیم را خودش نبسته معترض بود و از منتقدانش می‌خواست فرصت دهند تا استقلال مورد نظر خودش را بسازد.

حالا امسال که تمام تصمیمات نقل و انتقالاتی زیر نظر مجیدی گرفته شده و شرایط برای او مهیاست، استقلال بهترین عملکرد خود طی بیست سال اخیر در لیگ برتر را داشته و توانسته به قهرمانی نیم فصل برسد. آبی‌ها در ۱۵ بازی این فصل ۳۵ امتیاز کسب کرده‌اند و از هر نظر بهترین تیم لیگ برتر هستند. بیشترین تعداد برد، بیشترین گل زده، کمترین گل خورد، بیشترین کلین‌شیت و کمترین باخت باعث شده استقلال صدرنشین لیگ برتر شود و پس از سال‌ها ناکامی حالا امیدوار به کسب مقام قهرمانی باشد. استقلال امسال در نیم فصل اول تمام رکوردهای سال‌های گذشته خود را بهبود بخشیده و برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر توانسته یک نیم فصل را بدون شکست به پایان برساند.

بهترین استقلالِ تاریخ لیگ برتر +عکس

البته مجیدی به خوبی می‌داند که تا کسب عنوان قهرمانی راه درازی در پیش است و کوچک‌ترین لغزشی می‌تواند به قیمت از دست رفتن قهرمانی منجر شود. با این حال استقلالِ مجیدی در نیم فصل اول نشان داد امسال انگیزه بالایی برای قهرمانی دارد و همین انگیزه و عطش سیری‌ناپذیر باعث شده آسمان لیگ فعلا آبی شود.

سایر رسانه‌ها