به گزارش افکارنیوز،

احمدعلیرضا بیگی در گفتگو با خبرنگار ائل با انتقاد از عدم امدادرسانی به سیل زدگان روستای بیرق از توابع شهرستان تبریز، اظهار کرد: متاسفانه شاهد کوچکترین کمک و در اختیار قرار دادن امکانات به سیل زدگان این روستا نیستیم و وضعیت اسکان موقت این جماعت به سرانجام نرسیده است.

وی با بیان اینکه روستائیان به شدت مضطراب و نگران هستند، خاطرنشان کرد: به دنبال این وضعیت از جمعیت های خیریه درخواست کمک رسانی کردم.

وی در ادامه سخنان خود از عدم پیگیری کمک رسانی نهادهایی چون مدیریت بحران، هلال احمر و بنیاد مسکن و آب و فاضلاب اظهار تاسف نموده و گفت: سیل باعث تخریب خانه های بسیاری شده است و امکان سکونت در این خانه ها وجود ندارد، بنابراین ضروری است، اسکان موقت و یا چادری در اختیار آن ها قرار بگیرد تا در داخل آن ها شب را به صبح برسانند و روزها نسبت به ترمیم و تعمیر خانه هایشان اقدام کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه متاسفانه در این جریان کوتاهی های بسیاری صورت گرفت، افزود: مردم ولی نعمتان ما هستند و باید از هیچ تلاشی در خدمت به آنها مضایقه نکنیم، پیشنهاد می کنم افرادی که می گویند سیاه نمایی در این خصوص صورت می گیرد، بروند و از نزدیک از وضعیت روستائیان بازدید نمایند تا حقیقت ماجرا را به چشم خود ببینند.

وی در پایان از سوال خود از وزیر کشور در این خصوص خبر داده و گفت: باید آقای وزیر در خصوص کوتاهی های صورت گرفته، پاسخگو باشند.

گفتنی است، 4 روز قبل سیل در روستای بیرق از توابع شهر تبریز موجب خساراتی شده است و بر اساس مستندات، امداد رسانی به این روستا با سهل انگاری صورت گرفته است.