به گزارش افکارنیوز،

حسین حسینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران اظهار کرد: دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، پیشنهاد دهنده رشته «مطالعات رژیم صهیونیستی» بوده است که به تصویب شورای برنامه ریزی دانشگاه رسیده و مراحل تصویب آن از سوی وزارت علوم و دانشگاه طی شده است.

او افزود: امسال برای اولین بار دانشگاه تهران در رشته «مطالعات رژیم صهیونیستی » در مقطع کارشناسی ارشد به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند که ظرفیت آن به تعداد اعضای هیئت علمی اعلام می‌شود، یعنی ۵ تا ۷ نفر ظرفیت آن موجود خواهد بود.

حسینی درباره ظرفیت دانشگاه تهران برای پذیرش دانشجویان جدید الورود گفت: دانشگاه تهران اعلام کرده است که حدود ۱۲ هزار دانشجو نو ورود با احتساب پردیس‌های خودگردان پذیرش می‌کند و از این میان ۴ هزار نفر از ظرفیت‌ها مربوط به مقطع کارشناسی، ۷ هزار نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۱۱۰۰ نفر دانشجو در مقطع دکتری با احتساب تمامی موارد هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ادامه داد: تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه تهران به صورت روزانه و در مقاطع ارشد و دکتری به صورت شبانه و نوبت دوم هم در سال تحصیلی جدید پذیرش کرده ایم.

حسینی با اشاره به برنامه ریزی برای حضور دانشجویان نو ورود در دانشگاه تصریح کرد: حضور دانشجویان جدید الورود در دانشگاه متاثر از شرایط ویروس کرونا بوده و برنامه ریزی ما برای آموزش دانشجویان جدید الورود به اینصورت است که حضور حداقلی آنان در دانشگاه فراهم شود، در واقع این موضوع برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری راحت‌تر خواهد بود؛ چرا که تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی بیشتر بوده و سلامت آنان دغدغه اصلی ما است که به علت ابهامات پیش آمده در شرایط موجود از نظر بیماری به صورت دقیق برنامه ریزی نشده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در پایان یادآوری کرد: دانشگاه تهران برنامه ریزی کرده است تا حداقل به مدت یک الی دو هفته حضور دانشجویان نو ورود را آماده کند تا به اینصورت آنان به صورت کامل با امکانات و آموزش‌های دانشگاه آشنا شوند.