هفته گذشته بود که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا برای کمتر کردن میزان مبتلایان به این بیماری از کاهش ساعت سرویس‌دهی مترو و اتوبوس‌های بی آرتی تا ۲۰:۳۰ شب خبر داد.

ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با پیشنهاد شهرداری تهران اعلام کرد خدمت دهی مترو و اتوبوس تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب خواهد بود و آخرین مترو از مبدأ ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه حرکت می‌کند.

محدودیتی که برای کاهش میزان بار مسافران و کنترل این ویروس در نظر گرفته شد، اما نه تنها کمکی به کنترل این ویروس نکرد، بلکه بر اساس عکس‌ها و فیلم‌های موجود در ساعات پایانی خدمت دهی مترو و اتوبوس حجم زیادی از مسافران روانه ایستگاه‌ها می‌شدند که همین امر منجر به بحرانی‌تر شدن وضعیت شد.

با توجه به عکس‌هایی که از روز‌های گذشته در فضای مجازی منتشر شده است، محدودیت‌های اخیر ستاد کرونا کمکی به کنترل این ویروس نکرده و مترو و اتوبوس بعد از ساعت ۱۸ شلوغ‌ترین روز‌های خود را تجربه می‌کنند؛ از آنجایی که زمان کاری مشاغل در ساعت ۱۸ به پایان می‌رسد و پایان خدمت دهی مترو و اتوبوس ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه است، حجم زیادی از مسافران پس از ساعت ۱۸ عصر وارد مترو و اتوبوس می‌شوند و فاصله گذاری اجتماعی در این محل‌ها دیده نمی‌شود.

همان طور که مشخص است وضعیت مترو و اتوبوس پس از ساعت ۱۸ بسیار بحرانی می‌شود و شیوع ویروس کرونا در این شرایط زیاد خواهد بود، البته به گفته ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا از روز شنبه اول آذر ماه ساعت خدمت‌رسانی مترو و اتوبوس به حالت قبل باز می‌گردد و محدودیت خدماتی تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه دیگر وجود ندارد.