در این طرح که با شعار « آزادی در سایه آزادگی» برگزار شد، به همت خیرین نوع‌دوست یازده استان، زمینه آزادی 196 بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری و 6 محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا تصادفات رانندگی از بند آزاد و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

در این طرح خیرین استان کرمان با همیاری جمعی از بسیجیان و همکاری رئیس کل دادگستری و دادستان استان با استخلاص 63 محبوس نیازمند در رأس فهرست آزادی قرار گرفته و در رتبه‌ بعد مردم شریف استان خوزستان قرار دارند که در دو مرحله زمینه آزادی 60 بدهکار مالی را با رقم بدهی بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان فراهم کردند.

نیکوکاران استان‌های یزد و فارس نیز هر کدام با بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی با تسهیل شرایط آزادی موجبات رهایی 13 محکوم غیرعمدی را فراهم کردند تا در این پویش خداپسندانه از جهت تعداد آزادی رتبه سوم را به خود اختصاص دهند.

 نهادهای فعال فرهنگی، به‌ویژه پایگاه‌های بسیج همه ساله از نهم تا نوزدهم دی ماه در قالب بزرگداشت دهه بصیرت به تبلیغات میدانی و نصب تابلوهای خیابانی می‌پرداختند که امسال با شیوع ویروس کرونا و تقارن این ایام با نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی عمده برنامه‌ها معطوف به برپایی پویش‌ و طرح‌های مومنانه‌ای چون آزادی زندانیان غیربزهکار شد. چنانچه مردم دیار کریمان روز گذشته (14 دی ماه) در زادگاه سردار سپاه اسلام به یمن سال‌های پرخیری که حاج قاسم عزتمندانه در بین ما زیست، با حضور بر مزار شهید زمینه آزادی 63 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومان مالی استان کرمان را فراهم کردند.

گفتنی است؛ آزادی زندانیان غیرعمد از سوی نمایندگی‌های ستاد دیه در سراسر کشور معطوف به ایام خاصی از سال نیست. روز گذشته هرچند بر حسب رسالت این نهاد حمایتی، کم یا زیاد تقریباً تمامی استان‌ها برنامه آزادی زندانی داشتند، اما در خصوص استان‌هایی که با محوریت تکریم مقام شهید والامقام سردار سلیمانی اقدام به برپایی طرح‌های حبس‌زدا اقدام کردند می‌توان به استان‌های ایلام، قزوین، اصفهان، اردبیل، مازندران، بوشهر و خراسان جنوبی اشاره داشت که افزون بر آزادی‌های صورت گرفته در کرمان، خوزستان، یزد و فارس ، خیرین این مناطق با تکریم مقام شهید سلیمانی در مجموع مسببات آزادی 81 زندانی واجد شرایط را فراهم کردند.