سیدآرش میلانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره موضوع آ‌لودگی هوا در پایتخت، اظهار داشت: دادستان کل کشور از شوراهای شهر خواسته اگر اطلاعاتی مربوط به آلودگی هوا و مازوت‌سوزی دارند ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تحقق این مسأله مستلزم اطلاعات دقیق انتشار آلودگی هوا است گفت: این اطلاعات به شکل سیستماتیک توسط سازمان حفاظت محیط زیست ثبت می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران بیان داشت: اطلاعات هواشناسی و اطلاعات خودروها برای مقابله با آلودگی هوا مورد نیاز مدیریت شهری است ولی برخی از دستگاه‌ها در ازای ارائه  این اطلاعات از شهرداری طلب هزینه می‌کنند.

میلانی بیان داشت: این در حالی است که شرکت کنترل کیفیت هوا 10 سال است اطلاعات دقیقی را بدون اینکه پولی بخواهد به همه ارائه می‌کند.

وی تأکید کرد: از نمایندگان مجلس درخواست داریم تمهیداتی را پیش‌بینی کنند که جرایم ناشی از تخلفات رانندگی معطوف به برنامه آلودگی هوا شود.برای سال 1400، 5 هزار میلیارد تومان برای جرایم تخلفات رانندگی در نظر گرفته شده و باید نمایندگان به این موضوع توجه داشته باشند که این مبالغ سهم کلانشهرها جهت توسعه حمل و نقل عمومی و مقابله با آلودگی هوا خرج شود.